Araba Sizin İçin Tutkuysa Bu 5 Filmi Mutlaka İzleyin

Araba Sizin İçin Tutkuysa Bu 5 Filmi Mutlaka İzleyin

Araba kullanmak bazıları için tutkudur. Hatta sadece kullanmak değil; otomobil tarihi hakkında bilgi sahibi olmak, araba ilanlarına bakmak, bir film izlerken bile hangi karakterin hangi otomobili kullandığına dikkat etmek, onların nabızlarını hızlandırır.

Sizin için de araba bir tutkuysa, araba filmleri listesine bir göz atın deriz. Araba filmleri izlemek bu dünyada size en çok keyif veren şeylerden biri çünkü, biliyoruz. Bir araba tutkunu “Yarışçı Doğanlar” ve “Hız Tutkusu” gibi son dönemlerin popüler filmlerini zaten izlemiştir. Bizim listemizde belki de duymadığınız, izlediğinizde çok beğeneceğiniz araba ve yarış filmleri yer alıyor.

1- Bullitt


Görsel kaynak

 “Gangsterin Kaderi” olarak çevrilen, televizyonlarda “Hedef” adıyla da yayımlanan film, 1968 yapımı ABD polisiye gerilim filmi. Özellikle klasik spor arabalara ilginiz varsa filmin kovalamaca sahnelerinden gözünüzü alamayacaksınız. Bir hafta sonu boyunca önemli bir davanın tanığı olan bir yıldızı koruma görevi alan dedektif polis, yıldızı ölü halde bulunca bunu yapanları bulmayı kafasına koyar ve aksiyon başlar.

2- Cujo


Görsel Kaynak

 Stephen King’in aynı adlı romanından uyarlanan filmde kuduz olan Kujo (Cujo) isimli köpekle arabasını tamire götüren anne-çocuk karşılaşır. Filmin büyük çoğunluğu arabanın içinde geçiyor. Stephen King yazar da gerilimli olmaz mı?

3- The Italian Job


Görsel kaynak

“İtalyan İşi” olarak çevrilen film 2003 yapımı. Aksiyon-macera filmlerini seviyorsanız bu film hem zengin oyuncu kadrosu hem konusu hem de çekimleri ile çok hoşunuza gidecek. Bir hırsız olan baba, sevgili kızına son kez bu işi yapacağını, daha sonra bırakacağını söyler. Fakat babanın birlikte iş yaptığı çete elemanlarından biri grup elemanlarından birini öldürür, çaldıkları altınları alır ve kaçar. Bir yıl geçtikten sonra sıra ihanet eden üyeyi bulmaya gelir ve şehir içinde MINI Cooper’larla aksiyon başlar.

4- Death Race


Görsel kaynak

 “Ölüm Yarışı” olarak çevrilen film, 2008 yapımıdır ama olaylar 2012’de geçer. ABD ekonomisi çökmüş, işsizlik artmış, hapishaneler özel şirketler tarafından farklı amaçlarla kullanılmaya başlanmıştır. Bunlardan biri de internetten yayımlanan kafes dövüşlerine mekân olan Terminal Island isimli cezaevidir. Kafes dövüşleri ise kısa sürede yerini kuralsız otomobil yarışlarına bırakır.

5- Drive


Görsel kaynak

 “Sürücü” ismiyle çevrilen film, ilginç konusu ve etkileyici sahneleri ile size film izleme keyfini dolu dolu yaşatacak. Sürüş tekniği ile harikalar yaratan karakter, hem Hollywood’da dublörlük yapar hem de geceleri soygunlara katılır. Tehlikeli hayatını komşusunun hapisteki kocasına yardım etmeyi kabul ederek daha da zorlaştıran adamımız, Los Angeles’ın en tehlikeli adamlarıyla karşı karşıya kalır. En iyi yaptığı şey olan araba kullanmakla mücadelesini sürdürecektir.

İyi seyirler. :)