Hayalinizdeki İkinci El Otomobil Hangisi?

Hayalinizdeki İkinci El Otomobil Hangisi?

Araba sahibi olmak, hem verdiği özgürlük duygusu hem de sunduğu konforlu yolculuk imkanı ile bugünün dünyasında kesinlikle bir ihtiyaç. İster ihtiyaç olduğu için ister verdiği heyecan için olsun bir otomobil almak istiyorsanız ilk karar vermeniz gereken şey, ikinci el mi sıfır mı alacağınız konusudur. Bu önemli kararı ikinci el araba almaktan yana verdiyseniz, sıra hayalinizdeki ikinci el otomobil modelinin hangisini olduğunu bulmaya geliyor. Bu konuda aşağıdaki başlıkları gözeterek bir sonuca ulaşabilir, gerçekte neye ihtiyacınızın olduğuna kolayca karar verebilirsiniz.

Aile arabasına mı ihtiyacınız var?

En iyi aile arabası
hangisi merak ediyorsanız, bagaj hacmi, arka koltuk genişliği ve sürücü konforunu sağlayan detayları araştırmanız gerekir.

Park Yeri Stresi Yaşamak İstemiyor musunuz?

Otomobil alırken park yeri konusunu da mutlaka göz önüne almalısınız. Eğer İstanbul gibi park yeri bulmanın zor olduğu bir şehirde yaşıyorsanız ya da evinizin, iş yerinizin park yeri yoksa küçük, kolay park edilebilen, fazla yer kaplamayan, manevra kabiliyeti yüksek bir otomobili tercih etmeniz önerilir.

Geniş Bagaj Şart mı?

Araba alırken ailenizin ihtiyaçlarını ya da bireysel ihtiyaçlarınızı mutlaka dikkate almalısınız. Bunlardan en önemlisi de bagaj konusudur. Arabanızın bagajının genişliği, kalabalık aileler için, çocuklu aileler için ve uzun yolculuklara sıklıkla çıkanlar için önem arz eder.

Kolayca Satılabilecek Bir Araba Mı Almak İstiyorsunuz?

Bazı arabaların çok havalı görünümleri, çok prestijli marka algıları olmasına karşın ikinci el piyasasında satışı zor olabilir ya da uzun sürebilir. Eğer kısa süre sonra satabileceğiniz, kolayca elden çıkarabileceğiniz ya da satarken zarar etmeyeceğiniz bir araba almak istiyorsanız seçtiğiniz modellerin ikinci elde ne kadar tercih edildiğini önemseyin.

Havalı Arabaları Çok Sevenlerden misiniz?

Hayranlık uyandıran, tüm bakışları üzerine çeken bazı modeller vardır. Özellikle de spor arabalar ve kabrio modeller, böyle bir keyif yaşamak isteyenler için ideal seçimdir. Ancak bu modellerin ikinci el piyasasında satışları çok hızlı olmaz. Ayrıca genellikle yakıt tasarrufu, parça değişimi konusunda pek ekonomik sayılmazlar. Elbette küçük otomobillerin uzun yolculuklar ve aile ile seyahat için de pek ideal olmadığını eklemek gerek.

Ekonomik Sürüş Keyfini Önemsiyor musunuz?

Satın alacağınız otomobilin yakıt tüketimi, motor silindir hacmi, çekiş gücü, vites tipi gibi detaylar kilometre başına harcayacağınız yakıt masrafını belirler. Eğer sizin için ekonomik sürüş çok önemliyse, dizel, manuel, küçük motor silindirine sahip otomobilleri tercih etmeniz önerilebilir.

Parça Değişimi Ucuz ve Kolay Olmalı mı?

Bazı otomobillerin parçaları yedek parça piyasasında oldukça pahalıdır. Dolayısıyla eskime, yıpranma, kaza gibi nedenlerle oluşabilecek değişim ihtiyaçları masraflı olabilir. Otomobil alırken bu detayı da göz önüne almak, süreci sizin açınızdan daha avantajlı kılabilir.

Hayalinizdeki Arabaya ikinciyeni.com’dan Ulaşın!

Ülkemizin en güvenilir, en güçlü kurumlarından biri olan, sağladığı istihdam hacmi ve sunduğu hizmetin kalitesiyle tanınan Anadolu Grubu’nun şirketlerinden Çelik Motor’un deneyimini yansıtan ikinciyeni.com markası güvenli ve pratik bir biçimde aradığınız otomobile ulaşmanızı amaçlıyor. Online açık artırma yöntemiyle ikinci el otomobil alabileceğiniz ikinciyeni.com, Tüv-Süd ekspertiz raporu ve fotoğraflarla sunduğu arabaları avantajlı fiyatlarla sahip olacağınız bir sistem sunar.. ikinciyeni.com’dan aradığınız arabaya kolayca ulaşabilir, açık artırma yöntemiyle güvenli bir satın alma süreci yaşar, avantajlı fiyatlarla satın alma yapar ve iade garantisiyle güvende hissedersiniz. İkinci el arabanızı ikinciyeni.com’dan almak için çok nedeniniz var.