Açık Artırmayı Kazandım. Ne Yapmalıyım? Süreç Nasıl İşliyor?

ikinciyeni.com "Kolay Satış Sistemi" özelliğiyle açık artırma sonrası süreci, takip edilmesi son derece rahat bir şekilde düzenlemiştir. Açık artırmayı kazandıysanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Size özel hesap sayfasından "Satın Alma İşlemlerine Git" bağlantısına tıklayarak, satış sonrası işlemlere başlayabilirsiniz.
 • İlk olarak ödeme işlemlerini sonlandırmanız gerekir. Nakit ve Kredili Ödeme olmak üzere 2 farklı seçenekten birini seçebilirsiniz. Kredili Ödeme seçeneği, banka otomobil kredilerine ilişkin bilgilerin yer aldığı bir form sayfası açacaktır.
 • Noter işlemlerine de yine bu sayfadan ulaşmanız mümkündür. Fatura adresinizi bu sayfada girmeniz istenecektir. Plaka değişikliği taleplerinizi de buradan yapabilirsiniz.
 • Son sayfa, teslimat seçeneklerine dairdir. Buradan istediğiniz teslim şeklini seçebilir, ayrıntılı bilgi için Lojistik/Teslimat başlığını inceleyebilirsiniz.
 • Tebrikler, artık hayalinizdeki otomobilin sahibi oldunuz! İyi günlerde kullanmanı dileriz.

Satış ve Devir İşlemleri Ne Kadar Sürer?

ikinciyeni.com, son derece hızlı çalışır. Açık artırmayı kazanıp ertesi gün saat 10:00’a kadar ödemeyi gerçekleştirir ve gerekli tüm belgeleri bize ulaştırırsanız, yine ertesi gün satış işlemleri tamamlanabilmektedir.

Noterlik Ücreti ve Satış Hizmet Bedeli Ne Kadardır?

Noterlik ücreti ve satış işlemi hizmet bedeli 330 TL olup plaka değişikliği taleplerinde de değişiklik göstermemektedir.

Açık Artırmada Kazandığım Otomobili Banka Kredisi İle Alabilir miyim?

Açık artırmada kazandığınız otomobilin ödemesini banka taşıt kredisi ile yapmanız mümkündür. Bunun için:

 • Bankaya otomobilin ruhsatını vermeniz gerekir. Bu ruhsatı 0850 224 4 222 numaralı çağrı merkezimizi arayarak veya iletisim@ikinciyeni.com adresine e-posta göndererek talep edebilirsiniz.
 • Krediniz onaylandığında, banka tarafından size bir “kredi onay” yazısı verilecektir. Bu onay yazısını ve banka imza sirkülerini, satış vekâletnamesi ile birlikte Kolay Satış Sistemi ekranlarını kullanarak sistemimize yüklemeniz gereklidir.
 • Banka krediniz otomobil satış bedelinin tamamını karşılamaya yetmiyorsa, kalan kısmını nakit ödeme seçeneğini kullanarak tamamlayabilirsiniz. Bu ödemeyi de Kolay Satış Sistemi ekranları üzerinden yapabilirsiniz.
 • Banka kredilerinin işleyişi konusunda, ikinciyeni.com’un hiçbir tasarruf hakkı ve yetkisi yoktur. Tüm işlemler, banka ile kredi için başvuran kişi arasında gerçekleşmektedir. Kredi sürecine herhangi bir şekilde müdahale etmemiz mümkün değildir.

Eğer taşıt kredisine ek olarak, plaka değişikliği talebiniz de varsa:

 • Öncelikle noter satış aşamasının tamamlanmış olması gereklidir. Bu süreci tamamlayan alıcılar, mevcut plakaları sökerek Trafik Şube Müdürlüğüne elindeki geçici belge ve ruhsat ile başvuru yapmalıdır.
 • Trafik Şube Müdürlüğü, belirlenen randevu tarihinde yeni plaka ruhsat nüshalarını teslim edecektir.
 • Bu belgeler ile bankaya yeniden başvuru yapılmalı ve kredinin kalan ödemesi ikinciyeni.com hesaplarına yapılmalıdır.
 • Yatırılan tutar onaylandıktan sonra, teslimat tercihlerini seçerek satış işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satış Vekâletnamesi Nedir? Kimin Adına Çıkartmam Gerekir?

Açık artırmayı kazandıktan sonra, bize iletilmesi gereken belgeler arasında satış vekâletnamesi de bulunmaktadır. Bu vekâletname, sizin adınıza satış işlemlerini yürütmemizi ve tamamlamamızı sağlar.

Adına vekâletname çıkartacağınız kurum bilgilerini, açık artırmayı kazandıktan sonra size gönderdiğimiz e-postanın içerisinde ve üyelik sayfanızda bulabilirsiniz. Size en yakın notere gidip, bu bilgiler doğrultusunda bir satış vekâleti çıkartmanız ve üzerindeki yazı ile imzalar rahatlıkla okunabilir şekilde taratıp, Kolay Satış Sistemi ekranından sistemimize yüklemeniz gereklidir.

Bu vekâletname ile Çelik Motor yetkilileri sizin adınıza satış sürecini yürütecek ve takip edip tamamlayacaktır. Tüm bu süreci üyelik sayfanızdan takip etmeniz mümkündür.

Sigorta İşlemlerini Nasıl Yapacağım?

Açık artırmasını kazandığınız otomobilin geçici tescil belgesi, noter satışı tamamlandıktan sonra üyelik sayfasına yüklenecek ve erişilebilir olacaktır. Bu tescil belgesinin çıktısını alarak sigorta işlemlerinizi başlatabilirsiniz. ikinciyeni.com ve Koalay.com işbirliği ile, sistemimiz üzerinden otomobil satın alan müşterilerimize özel otomobil sigortası teklifleri de sunulmaktadır.

"Geçici Tescil Belgesi" ve "Noter Satış Belgesi" Nasıl Elime Geçecek?

Her iki belge de satış vekâletnamesinde yazılı olan adrese (alıcı ödemeli olarak) kargo ile gönderilecektir. Buna ek olarak, geçici tescil belgesinin bir örneğini üyelik sayfanızda bulabilir, çıktısını alarak kullanabilirsiniz.

CANLI DESTEK