Otomobilimi Nasıl Satışa Çıkarırım?

ikinciyeni.com, Açık Artırma ya da Listele Sat yöntemi ile aracınızı satmanız için takip edilmesi kolay ve pratik bir satış sistemi geliştirdi. Web sitemiz üzerinden bir otomobili satışa çıkarabilmeniz için:

  • Öncelikle satmak istediğiniz otomobille ilgili tasarruf ehliyetine sahip olmanız gereklidir. Yani ruhsat sahibi olmalı veya ruhsat sahibi bilgilerini de eklemeniz gerekmektedir. ikinciyeni.com’da başkası adına alım satım yapabilmeniz de mümkündür. Otomobilinizi Açık Artırma ya da Listele sat yöntemi ile satışa sunduğunuzda, başkası adına alım-satım işlemleri, satış sürecinin her aşamasında yapılabilir. Eğer tasarruf yetkisine sahip olmadığınız bir otomobil ile ilgili işlem yapmaya çalıştığınız tespit edilirse, üyeliğiniz tek taraflı olarak feshedilebilecektir.
  • Aracınızı Açık Artırma ya da Listele Sat yöntemiyle satmak istediğinizde, işlemler ikinciyeni.com'un özel olarak geliştirdiği otomobil fiyatlama motoru Carwizz ekranıyla başlar. Bu ekrana ulaşabilmek için öncelikle sistemimize üye olarak giriş yapmanız gerekir. Carwizz ekranında, otomobiliniz ile ilgili detay bilgiler talep edilecektir. Model yılı, marka, vites tipi, kullanım durumu, donanım, değişen parça adedi gibi bilgiler, bunlara örnek olarak gösterilebilir. Otomobiliniz ile ilgili en sağlıklı fiyat tespitinin yapılabilmesi için, ikinciyeni.com’a mümkün olduğu kadar çok bilgi vermenizi tavsiye ederiz.
  • Eğer yeterli sayıda bilgi verdiyseniz; otomobilinizin satış fiyatı öngörüleri sistem tarafından size gösterilecektir. Bu fiyat öngörüleri bağlayıcı ve kesin nitelikte olmayıp, satışa sunma sürecinin ikinci safhasındaki bağımsız ekspertiz firması TUV SUD tarafından yapılacak olan fiziksel muayene ve ekspertiz işlemlerine göre değişebilir.
  • Satışa sunma sürecinin ikinci safhası, otomobilinize ekspertiz yapılması için ikinciyeni.com noktalarından değerleme randevusu almanız ile başlayacaktır. Ekspertiz randevusu sonrasında, otomobiliniz yeniden fiyatlandırılacaktır. Bu fiyatlandırma doğrultusunda, satıcıdan otomobilin satış fiyatını belirlemesi istenecektir. Dilerseniz otomobilinizi açık artırma ile satışa sunarken Minimum Fiyat belirleyebilirsiniz. Minimum fiyat, otomobilinizi satmaya razı olduğunuz en düşük fiyatı ifade eder. Açık artırma sona erdiğinde gelen teklifler, belirlediğiniz minimum fiyatın altında kaldıysa aracınıza gelen son teklif, satış kararı vermeniz için size bildirilir. Eğer gelen son tekliften memnun değilseniz otomobilinizin satışı gerçekleşmez. Değerleme randevusu ve sonrasındaki süreç, Ekspertiz ve Değerleme başlığında daha ayrıntılı olarak yer almaktadır.

Satıcı Hizmet Bedeli Ücretleri (Fiyatlara KDV Dahildir)

Açık Artırma Listele Sat
Bireysel 500 TL 500 TL
Kurumsal 500 TL 500 TL

Minimum Fiyat ile Satışa Çıkardığım Otomobilimin Fiyatını Güncelleyebilir miyim?

İkinciyeni.com üzerinden ‘’Minimum Fiyat’’ seçeneği seçerek satışa çıkardığınız otomobilinizin fiyatını web sitesi üzerinden girebilirsiniz. Eğer açık artırma başlamadan belirlediğiniz minimum fiyatı değiştirmek isterseniz çağrı merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Açık artırma esnasında belirlediğiniz minimum fiyatı ise en fazla 5 kez güncelleyebilirsiniz.

Satacağım Otomobil Minimum Fiyata Ulaşmadı, Şimdi Ne Yapacağım?

Otomobilinizi yeniden açık artırmaya sokabilir ya da listele sat seçeneği ile tekrar satışa çıkarabilirsiniz. Belirlediğiniz minimum fiyat, alıcıların verdiği tekliflerin üzerinde olduğundan otomobilinizi yeniden açık artırmaya çıkarırken alıcıların taleplerini göz önünde bulundurmanızı öneririz.