Otomobilimi Nasıl Satışa Çıkarırım?

ikinciyeni.com, Açık Artırma ya da Listele Sat yöntemi ile aracınızı satmanız için takip edilmesi kolay ve pratik bir satış sistemi geliştirmiştir. Web sitemiz üzerinden bir otomobili satışa çıkarabilmeniz için:

  • Öncelikle satmak istediğiniz otomobille ilgili tasarruf ehliyetine sahip olmanız gereklidir. Yani ruhsat sahibi olmalı veya ruhsat sahibi adına alım/satım işlemleri yapmaya yetkili kılındığınız bir vekâletname sahibi olmalısınız. Tasarruf ehliyeti kontrolü, otomobilinizi Açık Artırma ya da Listele sat yöntemi ile satışa sunduğunuzda, satış işlemlerinin her aşamasında yapılacaktır. Eğer tasarruf yetkisine sahip olmadığınız bir otomobil ile ilgili işlem yapmaya çalıştığınız tespit edilirse, üyeliğiniz tek taraflı olarak feshedilebilecektir.
  • Aracınızı Açık Artırma ya da Listele Sat yöntemiyle satmak istediğinizde, işlemler Carwizz ekranıyla başlar. Bu ekrana ulaşabilmek için öncelikle sistemimize üye olarak giriş yapmış olmanız gerekir. Carwizz ekranında, otomobiliniz ile ilgili detay bilgiler talep edilecektir. Model yılı, marka, vites tipi, kullanım durumu, donanım, değişen parça adedi gibi bilgiler, bunlara örnek olarak gösterilebilir. Otomobiliniz ile ilgili en sağlıklı fiyat tespitinin yapılabilmesi için, ikinciyeni.com’a mümkün olduğu kadar çok bilgi vermenizi tavsiye ederiz.
  • Eğer yeterli sayıda bilgi verdiyseniz; otomobilinizin satış fiyatı öngörüleri sistem tarafından size gösterilecektir. Bu fiyat öngörüleri bağlayıcı ve kesin nitelikte olmayıp, satışa sunma sürecinin ikinci safhasındaki fiziksel muayene ve ekspertiz işlemlerine göre değişebilir.
  • Eğer satışa çıkarmak istediğiniz otomobil hakkında fiyat öngörüsü yapabilmek için sistemimizde yeterli veri yoksa, otomobilinizin plakasını ve tahmini satış öngörünüzü girebileceğiniz bir sayfa açılacaktır. Bu sayfadaki ilgili formları doldurmanız halinde, ikinciyeni.com ekibi size özel bir çalışma yaparak otomobilinizin öngörülen satış fiyatını belirleyecek ve onay almak için size ulaşacaktır. Aynı şekilde, ikinciyeni.com ekibi tarafından bildirilen bu fiyat öngörüleri de bağlayıcı ve kesin nitelikte değildir, fiziki muayene ve ekspertiz işlemlerine göre değişebilir.
  • Satışa sunma sürecinin ikinci safhası, otomobilinize ekspertiz yapılması için ikinciyeni.com noktalarından değerleme randevusu almanız ile başlayacaktır. Ekspertiz randevusu sonrasında, otomobiliniz yeniden fiyatlandırılacaktır. Bu fiyatlandırma doğrultusunda, satıcıdan otomobilin satış fiyatını belirlemesi istenecektir. Değerleme randevusu ve sonrasındaki süreç, Ekspertiz ve Değerleme başlığında daha ayrıntılı olarak izah edilmiştir.

Satıcı Hizmet Bedeli Ücretleri (Fiyatlara KDV Dahildir)

Açık Artırma Listele Sat
Bireysel 450 TL 450 TL
Kurumsal 450 TL 450 TL