Otomobilimi Nasıl Satışa Çıkarırım?

ikinciyeni.com, takip edilmesi kolay ve pratik bir satışa sunma sistemi geliştirmiştir. Web sitemiz üzerinden bir otomobili satışa çıkarabilmeniz için:

  • Öncelikle o otomobil ile ilgili tasarruf ehliyetine sahip olmanız gereklidir. Yani ruhsat sahibi olmalı veya ruhsat sahibi adına alım/satım işlemleri yapmaya yetkili kılındığınız bir vekâletname sahibi olmalısınız. Bu kontrol, satışa sunma sisteminin her safhasında yapılacak ve tasarruf yetkisine sahip olmadığınız bir otomobil ile ilgili işlem yapmaya çalıştığınız tespit edilirse, üyeliğiniz tek taraflı olarak feshedilebilecektir.
  • Satışa sunma sürecinin ilk safhası, Carwizz ekranı ile başlar. Bu ekrana ulaşabilmek için öncelikle sistemimize üye olarak giriş yapmış olmanız gerekir. Carwizz ekranında, otomobiliniz ile ilgili detay bilgiler talep edilecektir. Model yılı, marka, vites tipi, kullanım durumu, donanım, değişen parça adedi gibi bilgiler, bunlara örnek olarak gösterilebilir. Otomobiliniz ile ilgili en sağlıklı fiyat tespitinin yapılabilmesi için, ikinciyeni.com’a mümkün olduğu kadar çok bilgi vermenizi tavsiye ederiz.
  • Eğer yeterli sayıda bilgi verdiyseniz, otomobilinizin minimum ve ortalama satış fiyatı öngörüleri sistem tarafından size gösterilecektir. Bu fiyat öngörüleri bağlayıcı ve kesin nitelikte olmayıp, satışa sunma sürecinin ikinci safhasındaki fiziksel muayene ve ekspertiz işlemlerine göre değişebilir.
  • Eğer satışa çıkarmak istediğiniz otomobil hakkında fiyat öngörüsü yapabilmek için sistemimizde yeterli veri yoksa, otomobilinizin plakasını ve tahmini satış öngörünüzü girebileceğiniz bir sayfa açılacaktır. Bu sayfadaki ilgili formları doldurmanız halinde, ikinciyeni.com ekibi size özel bir çalışma yaparak otomobilinizin minimum ve ortalama satış fiyatlarını belirleyecek, onay almak için size ulaşacaktır. Aynı şekilde, ikinciyeni.com ekibi tarafından bildirilen bu fiyat öngörüleri de bağlayıcı ve kesin nitelikte değildir, fiziki muayene ve ekspertiz işlemlerine göre değişebilir.
  • Satışa sunma sürecinin ikinci safhası, otomobilinizin muayene edilmesi için ikinciyeni.com noktalarından değerleme randevusu almanız ile başlayacaktır. Değerleme randevusu sonrasında, otomobiliniz yeniden fiyatlandırılacaktır. Bu fiyatlandırma doğrultusunda, satıcıdan açık artırma açılış bedelini belirlemesi istenecektir. Değerleme randevusu ve sonrasındaki süreç, Ekspertiz ve Değerleme başlığında daha ayrıntılı olarak izah edilmiştir.
CANLI DESTEK