ikinciyeni.com Ekspertiz ve Değerleme Sistemi

ikinciyeni.com hem satıcıların hem de alıcıların güvenliği için araçları fiziksel olarak kontrol eder. Bu kontroller ile aracın satış değeri ve ekspertiz raporu ortaya çıkar. Ekspertiz raporunun içerisinde en ince ayrıntıya kadar aracın tüm kusurları yazar. Böylece alıcılar, aracınızı alırken detaylı bilgiye sahip olur ve bu detayları onaylayarak satın alma işlemini gerçekleştirir. Bu sayede de satış iptali gibi sorunlar yaşanmaz ve satış süreci kolayca tamamlanır.

Değerleme Randevusu Nedir ve Nasıl Alınır?

Değerleme randevusu, satışa çıkarmak istediğiniz otomobilinizin ikinciyeni.com uzmanları tarafından fiziksel olarak değerlendirilmesi için alınan randevudur. Size en yakın ikinciyeni.com noktasının adres ve iletişim bilgilerini “Kolay Satış Sistemi” üzerinden görüntüleyebilir ve randevu alabilirsiniz. Bu randevuyu alabilmek için;

  • ikinciyeni.com’a üye olmanız,
  • Aracınızın özelliklerini “Otomobil Sat” kısmından girmeniz gerekir.

Kolay Satış Sistemi üzerinden kendinize uygun olan boş bir randevu tarihini seçmeniz yeterlidir. Randevu tarihinde belirlediğiniz merkezimize otomobilin ruhsat ve yedek anahtarı ile beraber gelmeniz gerekir. Değerleme randevusu bittiği zaman otomobilinize Türk Standardları Enstitüsü (TSE) onaylı ekspertiz işlemi yapılır. Ekspertiz sonucunda tekrar fiyat belirlenir ve satış sözleşmesi imzalamanız istenir.

Bu adımdan sonra ikinciyeni.com’a girip “Garajım” kısmından satış fiyatı ve satış şekli gibi detayları belirleyebilirsiniz. Daha sonra IBAN numaranızı girmeniz ve satış vekaletini yükleyip onaylamanız gerekir. İşlemleri tamamladığınızda otomobilinizi ikinciyeni.com üzerinden satışa çıkarabilirsiniz.

Ekspertiz Raporunda Hangi Bilgiler Yer Alır?

ikinciyeni.com, satışa sunduğu tüm otomobiller hakkında alıcılar için ayrıntılı bir ekspertiz raporu sunar. Rapor, TSE onaylı bağımsız ekspertiz firmaları tarafından hazırlanır. Otomobil ekspertiz raporu içerisinde alıcının araç ile ilgili tüm bilgilere vakıf olabilmesi için tüm hususlara yer verilir.

Eksper; yürür aksam, elektronik ekipmanlar, debriyaj kabiliyeti ve boya gibi farklı detayları inceler. Alıcı, aracı satın almak için teklif verdiği anda ekspertiz raporunu kabul etmiş olur ve rapor içerisinde yer alan bir kusur nedeniyle aracı iade edemez.

Değerleme ve Ekspertiz İşlemi İçin Ücret Ödemem Gerekir mi?

ikinciyeni.com’un ekspertiz ve değerleme işlemleri tamamen ücretsizdir. ikinciyeni.com’da satılan aracınız için sadece KDV dahil 1.000 TL’lik hizmet bedeli alınır.

ikinciyeni.com’da Otomobil Fiyatı Nasıl Belirlenir?

Açık artırma değerlemelerinde otomobilinizin ortalama fiyat aralığı; Carwizz, değerleme randevusu ve ekspertiz süreci sonrasında ikinciyeni.com tarafından belirlenir. Otomobilin satışa çıkacağı fiyatı, size sunduğumuz fiyat aralığı içerisinde kalmak kaydıyla siz belirlersiniz. Ancak açık artırma açılış fiyatı, randevu ve ekspertiz sonrası belirlenen ortalama satış fiyatından daha yüksek olamaz.

Tüm fiyatlar KDV dahildir.