ikinciyeni.com Nedir?

ikinciyeni.com, Anadolu Grubu güvencesiyle sunulan online ikinci el otomobil alım satım platformudur. ikinciyeni.com sunduğu profesyonel ekspertiz hizmeti, iade garantisi ve ikinciyeni.com’a özel olarak geliştirilen otomobil değerleme, güvenli alım satım işlemleri ve güvenli açık artırma sistemleriyle ikinci el otomobil satın almak isteyenlere güvenilir bir ortam sunmak üzere hazırlanmıştır.

ikinciyeni.com’da açık artırmaya çıkan otomobiller, Çelik Motor tecrübesiyle geliştirilen değerleme sistemi ve değerleme uzmanları vasıtasıyla satışa sunulur, en yüksek teklifi veren kullanıcı otomobili almaya hak kazanır. Hemen Al yöntemi ile satışa sunulan otomobiller de yine profesyonel değerleme uzmanları tarafından satışa sunulur, satın alma işlemlerini ilk tamamlayan kullanıcı otomobili satın almaya hak kazanır. ikinciyeni.com’da otomobil satın almak için gerekli tüm işlemler web sitesi üzerinden gerçekleştirilir. Hemen üye olun, açık artırmalara katılın ve istediğiniz otomobile sahip olun. Hemen üye olun, açık artırmalara katılın, Hemen Al otomobillerini inceleyin ve istediğiniz otomobile sahip olun.

Üyelikten satışa kadar aklınıza takılan tüm sorular için Nasıl Çalışır? bölümünde yer alan açıklamalara göz atabilir, yanıt bulamadığınız her konu için 0850 22 44 222 no’lu telefondan Pazartesi’den Cumartesi’ye 09:00-18:00 saatleri arasında Müşteri Hizmetleri’ne ulaşabilirsiniz.

Üyelik Ücretli mi? Nasıl Üye Olurum?

ikinciyeni.com’a üye olmak için hiçbir ücret ödemeniz gerekmez. Buraya tıklayarak, üyelik sayfasına ulaşabilirsiniz. ikinciyeni.com’da, 3 farklı üyelik türü vardır:

  • Bireysel Üyelik: Gerçek kişilerin, yani bir ticari unvana sahip olmayan üyelerin kullanabileceği seçenektir.
  • Ticari Üyelik: Gerçek kişi olmasına rağmen ticari bir unvana sahip üyeler için sunulan seçenektir.
  • Kurumsal Üyelik: Ticari unvana sahip tüzel kişi üyeler için sunulan seçenektir.

ikinciyeni.com’a üye olmak sadece birkaç dakika sürer ve kişiselleştirebileceğiniz, size özel bir sayfanın olmasını sağlar. Bu sayfada satın almayı düşündüğünüz otomobilleri takip listenize ekleyebilir, durumlarını takip edebilir ve açık artırmalar başladığında görebilirsiniz. Ayrıca daha önce kazandığınız otomobilleri ve aktif açık artırmalarda verdiğiniz teklifleri de bu sayfadan görebilmeniz mümkündür.

ikinciyeni.com’a güvenebilir miyim?

Bir Anadolu Grubu şirketi olan Çelik Motor’un tecrübeli ekibiyle işleyişin her adımı titizlikle planlanarak geliştirilmiş ikinciyeni.com güvenliğiniz ve konforunuz için düşünülmüş her bir detayıyla, kendinizi güvende hissederek açık artırma sisteminin heyecan ve keyfini yaşamanız için tasarlanmıştır. Bununla birlikte ikinciyeni.com’daki tüm Hemen Al otomobilleri de sizlerin güvenliği ve konforu ön planda tutularak satışa sunulmaktadır.

Sistemimiz şeffaf, profesyonel ve güvenilirdir:

- ikinciyeni.com'da otomobiller satışa sunulmadan önce önce TÜV SÜD ekspertizinden geçer. TÜV SÜD ekspertiz raporları satışa sunulan her otomobilin kendi sayfasından ücretsiz olarak görüntülenebilir.

- Ekspertiz raporu ikinciyeni.com uzmanları tarafından incelenir ve uygun bulunan otomobiller piyasa fiyatına uygun şekilde değerlemesi yapılarak satışa sunulur.

- ikinciyeni.com açık artırma güvenliğini sağlamak adına, açık artırmaya katılmak isteyen her kullanıcıdan aynı provizyon bedelini talep eder. Bu bedel ile açık artırmanın fiyat manipülasyonlarından korunması hedeflenmektedir. Ayrıca Hemen Al otomobillerini satın almak isteyen kullanıcıların da ikinciyeni.com’dan provizyon alması gerekmektedir. Bu provizyon bedeli ile adil bir satış ortamı oluşturmak amaçlanır.

- Açık artırmada en yüksek teklifi vererek ya da Hemen Al yöntemi ile satılan otomobil için yerine getirilmesi gereken işlemleri ilk olarak tamamlayarak otomobili almaya hak kazanan kullanıcı satış işlemi ekranlarından tüm satış sürecini kolaylıkla takip edebilir, evrak girişlerini yapabilir, ödeme adımlarını gerçekleştirebilir.

- Alıcı otomobilini teslim aldıktan sonra ekspertiz raporundan farklı bir durumla karşılaşırsa, ikinciyeni.com’un sunduğu iade garantisi kapsamında otomobili iade edebilir veya değer kaybının tazmini talebinde bulunabilir.

Her bir süreçle ilgili detaylı bilgi almak için sıkça sorulan soruları okumaya devam edebilir, hafta içi 09:00-18:00 saatleri arasında 0850 22 44 222 no’lu telefondan müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

Açık Artırmalara Nasıl Katılırım? Bir Teminat Göstermem Gerekli mi?

ikinciyeni.com'da tüm üyelerimiz açık artırmalara katılıp teklif verme hakkına sahiptir. Ancak, öncesinde teminat gösterilmesi gereklidir. Bu teminat, kredi kartınızdan bir provizyon bedelinin bloke edilmesi ile gösterilir.

Provizyon bedeli kredi kartından bloke edildikten sonra, dilediğiniz açık artırmaya hazırsınız demektir. Açık artırma başlangıç fiyatları ikinciyeni.com tarafından tespit edilir. Nihai fiyat, teklif verenler tarafından belirlenir. Teklif verme limitleri en düşük 100TL, en yüksek 2.000TL’dir.

Provizyon Nedir? Neden Talep Ediyorsunuz?

Provizyon, satın alım süreci öncesinde kredi kartınızdan bloke edilen tutar anlamına gelir. Bu tutar, ikinciyeni.com’a yatırdığınız bir para değildir. ikinciyeni.com’da provizyon talep edilmesinin nedeni, fiyat manipülasyonlarının önüne geçebilmek ve tüm alıcılar için adil bir satış ortamı sağlamaktır. Provizyon tutarı, açık artırmayı kazanmanız durumunda hizmet bedeli olarak kartınızdan tahsil edilecektir.

Açık Artırmayı Kazandım. Provizyon Bedelime Ne Olacak?

Açık artırmayı kazanmanız halinde, provizyon bedeli ikinciyeni.com'a hizmet bedeli olarak ödenecektir.

Hemen Al ile Otomobil Aldım. Provizyon Bedelime Ne Olacak?

Hemen Al ile otomobil satın almanız halinde, provizyon bedeli ikinciyeni.com’a hizmet bedeli olarak ödenecektir.

Açık Artırmaya Katıldım Ancak Kazanamadım. Provizyon Bedeli İade Edilecek mi?

Elbette. Açık artırma sonlandığında, kazanamadıysanız provizyon bedelinizi istediğiniz zaman iptal ederek kredi kartınıza iade edilmesini sağlayabilirsiniz. Eğer iptal talebinde bulunmazsanız, provizyon bedeli 10 gün sonunda sistem tarafından otomatik iptal edilerek kredi kartına iade edilir.

Provizyon Bedeli İle Kaç Tane Açık Artırmaya Katılabilirim?

Verdiğiniz bir teklif geçilmediği sürece, kredi kartınızdan bloke edilen tutar size sadece tek bir açık artırmaya katılma hakkı tanır. Bir otomobil için verdiğiniz teklif geçilmişse, provizyonunuzu başka bir otomobile teklif vermek için kullanmanız mümkündür. Aynı şekilde, katıldığınız açık artırmayı kazanamadıysanız, mevcut provizyonunuz ile 10 gün boyunca başka açık artırmalara da katılabilirsiniz. Eğer bir iptal ve iade talebinde bulunmamışsanız, 10 gün sonunda provizyon otomatik olarak iade edilecektir. Dolayısıyla bu süreden sonra sonuçlanacak bir açık artırma için, yeni bir provizyon bedelinin bloke edilmesi gerekir.

Açık Artırmada Verdiğim Teklifi Geri Almak İstiyorum. Ne Yapmalıyım?

Açık artırma devam ederken verdiğiniz teklifleri ne yazık ki geri alamazsınız. Aksine bir durum, hem adil bir satış imkânını ortadan kaldırır ve hem de yürürlükteki yasalar ile kullanıcı sözleşmesine aykırıdır.

Açık Artırmayı Kazandım Ancak Teklifimi İptal Etmek İstiyorum. Ne Yapmalıyım?

Kazandığınız bir açık artırma sizin için bağlayıcıdır. Kazandığınız bir açık artırmayı iptal etmeniz durumunda, provizyon bedeli olarak bloke edilen tutar tahsil edilir ve iade edilmez. Ancak ekspertiz raporundan farklı bir durumla karşılaşılırsanız iade kapsamında otomobil iade edebilir veya değer kaybının tazmini talebinde bulunulabilirsiniz.