Yol müzikleri; her saate uygun şarkı önerileri

Yol müzikleri; her saate uygun şarkı önerileri

Yaz tatilleri uzun yolculukların habercisi demek. Sevgiliyle, yakın arkadaşlarla, ailenizle kim olursa olsun yolda olmadının tadı bambaşka. Yolunuzu daha da keyifli hale getirecek şey ise kesinlikle doğru seçilmiş yol müzikleri!

Günün ayrı zamanlarında, yolun durumu da sizin fiziksel ve psikolojik durumunuz da farklılıklar gösterir. Bunun için günün hangi diliminde ne dinlemeniz gerektiğine dair yol müzikleri örnekleri hazırladık.

Güne cazla başlayın:
Gün dönümünden öğle saatlerine kadar hem ayılmak hem de günü planlamak için sakin düşünmek için zamana ihtiyacınız vardır. Hele ki tüm gün yolda olacaksanız biraz sakinleştirici, biraz da enerji verici caz parçaları seçebilirsiniz.
 Önerimiz: Take Five


Öğle-Öğleden Sonra:
Güneş tepeye dikildi ve hala yoldasınız… Yolun gerçek tadı klimaları kapatıp camı sonuna kadar açıp, son ses The Rolling Stones dinleyerek çıkar. Enerjiniz yükselirken, yol gözünüze gerçekten eğlenceli gelmeye başlayacak.
Önerimiz: Paint it Black


Akşam:

Günün yorgunluğunu tamamen hissettiğiniz akşam saatlerinde dikkatinizi toparlamak için biraz sakinliğe ihtiyacınız var. Klasik müzik eserleri rahatlamanızı sağlayacak. Önerimiz: Piyano virtiözü Liszt


Gece:

Yolculuğun en tehlikeli saatleri. Biyolojik saatlerimiz vücudumuza uyku emri vermeye başladığı anlarda yapmanız gereken ilk şey aktif duruma geçmek. Sözlerini ezbere bildiğiniz şarkıları açın ve şarkıya eşlik edin. Önerimiz: Mor ve Ötesi