Yakından Bakış: KIA Rio Nasıl Bir Araba

Yakından Bakış: KIA Rio Nasıl Bir Araba

Hyundai’nin alt markası olan KIA’nın 2000 yılında üretimine başladığı B segmentine ait KIA Rio, fiyat-performans açısından beklentileri fazlasıyla karşılayan bir otomobil. Tasarımı, performansı ve diğer donanımları ile KIA Rio nasıl bir araba, KIA Rio’yu kullananları neler bekliyor, inceleyelim:

Tasarım, Donanım ve Güvenlik

KIA Rio, markaya özel “kaplan burnu” ızgarası ve keskin hatları ile dinamik bir tasarıma sahip. Elektrikli katlanır sinyalli yan aynaları ve LED tipi gündüz farları, KIA Rio’yu farklılaştıran detaylar.

Geniş iç hacmi ile birçok B segmenti otomobile göre üstünlük sağlayan KIA Rio’nun kaliteli konsol kaplaması, kullanışlı düğmelere sahip direksiyonu, 60/40 oranında katlanabilir koltukları, arabayı konforlu ve şık kılıyor. USB-AUX & iPod girişi, ESP, yokuş kalkış destek sisteminin tüm modellerde standart olarak bulunmasıyla KIA Rio, rakiplerinden ayrılıyor.

 

Kaynak

Concept ve Concept Plus versiyonlarındaki deri direksiyon simidi ve topuzu, otomatik klima, soğutmalı torpido gözü, viraja duyarlı far grubu, cruise control ve sunroof gibi donanımlar da mevcut.

Yol Tutuş ve Performans

Hızlı olmasının yanında direksiyon geri bildirimi ve rot/aks dayanıklılığı yüksek olan KIA Rio’nun Comfort donanımında 15 inç, üst donanımlarında ise 16-17 inç lastikler mevcut.

Araba lastiğinin üzerindeki bilgiler ne anlama gelir?

Orta-sert süspansiyonları ve alçak yapılı bir araba olması nedeniyle KIA Rio, yol tutuşu ve sürüş konforu yüksek bir model.

Yol tutuşunun etkileyen faktörler neler?

Motor Özellikleri

1.25L ve 1.4L motor seçeneklerine sahip KIA Rio hatchback’in motor özellikleri şöyle:

 

Kaynak

Motor seçeneği olarak da 1.4L motora sahip KIA Rio sedanın silindir hacmi, maksimum güç ve tork değerleri şu şekilde:

 

Kaynak

Maksimum tork ve beygir gücü değerlerine baktığımızda KIA Rio, şehir içinde fazlasıyla yeterli bir performansa sahip.

Özgün tasarımı, fiyatına göre yüksek performansı, teknolojik ve güvenlik donanımları, uzun süre kullanıma izin veren dayanıklılığı ile KIA Rio, segmentindeki arabalara göre iyi bir tercih. İkinci el otomobilleri online açık artırmayla ve TÜV SÜD ekspertiz raporlarıyla satışa sunan ikinciyeni.com’da birçok marka ve model otomobil gibi ikinci el KIA Rio da satılıyor.

ikinciyeni.com güvencesiyle başlangıç fiyatı piyasa değerinin altında satışa sunulan ikinci el otomobilleri almak için açık artırmaya katılın.