Sedan Arabaların Avantajları

Sedan Arabaların Avantajları

Araçlar birçok özelliğine göre farklı kategorilere ayrılır. Karoser çeşitleri de bu kategorilerden biridir. “Sedan araba ne demek?” sorusunu da “Bir çeşit karoser çeşididir.” şeklinde cevaplayabiliriz. Peki, sedan nasıl bir karoser çeşididir ve avantajları nelerdir bunlara bakalım.

Öncelikle sedan arabanın tanımını yapalım: 4 veya daha fazla oturma yeri olan, 2 ya da 4 kapılı, orta kolonlu ve sabit şaseli kapalı binek araçlardır. Şimdi sedan arabaların avantajlarına geçebiliriz:

Isınma ve Soğuma İşlemleri Çabuk Gerçekleşir

Sedan arabalar, station wagon araçlara göre daha küçük olduğundan çabuk ısınır ve soğurlar. Bunda cam sayılarının daha az olması da etkilidir.

Kompakt ve Şık Görünüm

Sedan otomobiller yine hatchback ve spor arabalara göre daha şık ve ağır bir görünüme sahiptir. Oturaklı görünümü nedeni ile hem günlük hem de iş amaçlı kullanımlarda sedan, ideal bir tercih olacaktır.

Ailelerin İlk Tercihi

Bagaj hacimleri geniş sedan arabalar özellikle çocuklu ailelerin ilk tercihi. Koltuk sayısı ve arka kısmının yeterli uzunlukta olması da sedanı konforlu bir araç yapması bakımından önemli.

Ticari Amaçlı Kullanımlarda Sedan

Sedan araçlar yük taşınmasını mümkün kılarken ağır görünümleri ve klasik araba imajlarıyla aynı zamanda prestijli bir duruşa sahiptir. Ağır yükler dışında daha ufak boyutlu ürün alım-satım işi yapanlar bu yüzden sedan arabaları daha çok tercih eder.

ikinciyeni.com’da satışa sunulan ikinci el sedan modellerini buradan inceleyebilir, zevkinize ve bütçenize en uygun olanını online açık artırma sistem ile satın alabilirsiniz.