Oto Cam Hasarları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Oto Cam Hasarları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Otomobiller tasarlanırken hiç bir detay tesadüfen uygulanmaz. Başka bir deyişle araçtaki her bir parça güvenlik ya da konfor temalı bir amaca hizmet eder. Oto camı da hem konforlu bir sürüş ve yolculuk için hem de güvenli sürüş için son derece önemlidir. Bu nedenle arabanızın camlarını temiz tutmalı, açılıp kapanma aksamında ya da sileceklerde sorun varsa mutlaka gerekli çözümü sağlamalısınız.

Oto Cam Hasarı Neden Olur?

Trafik kazaları, taş sıçraması, öndeki aracın yükünden parça düşmesi, nadiren de olsa aşırı soğukta çatlama gibi nedenlerle oto camında hasar meydana gelebilir. Ayrıca oto cam açılıp kapanma mekanizması da zamanla arızalanabilir.

En Çok Görülen Oto Cam Hasarı Nedir?

En sık görülen oto cam hasarı sigorta şirketlerinin verdiği istatistiklere göre hırsızlık sonucu oluşmaktadır. Söz konusu oto cam hasarlarını yaşamamak için arabanızda görünür yerde çanta, cüzdan, bilgisayar, alışveriş poşeti bırakmamanız önerilir.

Kaza Sonucu Oto Cam Hasar Görürse Ne Yapmalısınız?

Arabanızın camı seyir halindeyken hasar görürse sakin olup aynalar yardımıyla arabanızı önce kenara çekin ve güvenli bir biçimde durdurun. Sonra hasarı inceleyin. Kasko Sigortası teminatları genellikle oto cam hasarını kapsar. Özellikle sürücünün elinde olmayan nedenlerle yani taş çarpması, hırsızlık ya da başka bir nedenle camın üçüncü şahıslar tarafından kırılması, öndeki araçtan düşen parça, dolu yağması ya da deprem gibi doğal afetler sonucu camdaki hasar ve mekanizmadaki bozulma Kasko Sigortası tarafından teminat altındadır. Burada Kasko Sigortasının orijinal parçaları kapsadığını da eklemek gerekir. Tüm bu bilgiler ışığında araba camında hasar oluşursa mutlaka sigorta şirketinizle iletişim kurun.

Ekspertiz Raporlarında Oto Cam İncelemesi Olur mu?

Güvenle ve avantajlı bir biçimde online ikinci el araba almanızı sağlayan ikinciyeni.com, açık artırmaya sunduğu otomobiller için TÜV SÜD ekspertiz raporları paylaşır. Ekspertiz raporlarını inceleyerek açık artırmaya katılmaya karar verebilirsiniz. Söz konusu raporlarda oto cam konusu da detaylı olarak incelenerek hasar varsa belirtilir.