Nostalji Sevenler İstanbul'a: 2018 Klasik Otomobil Festivali

Nostalji Sevenler İstanbul'a: 2018 Klasik Otomobil Festivali

Trafiğin olmadığı, gökyüzünü gökdelenlerin kaplamadığı, Beyoğlu’na takım elbisesiz çıkılmadığı ve komşuluk ile aile kavramlarının çok daha belirgin olduğu zamanları hatırlattıkları için midir bilinmez, klasik otomobil tutkusu asla değişmez. Tarık Akan ve Gülşen Bubikoğlu içeren yol filmlerinde denk gelinir, şehir trafiğinde parmakla gösterilir, her ne kadar daha az gelişmiş teknolojiye sahip olsalar da tutkunları tarafından asla vazgeçilmez, dünyanın en değerli koleksiyonlarının öznesi olurlar. Klasik otomobiller bir tutkudur… Bu tutkunun temsilcisi Antika Otomobil Federasyonu, 2018 Klasik Otomobil Festivali ile İstanbul’da nostalji rüzgarları estirerek klasik otomobilseverleri bir araya getirecek.

Klasik Otomobil Festivali 2018 Ne Zaman?


2018-klasik-otomobil-festivali-ne-zaman


2018 Klasik Otomobil Festivali, 29 Haziran ile 1 Temmuz 2018 arasında gerçekleşecek. 3 gün boyunca devam edecek etkinlik, Antika Otomobil Federasyonu’ndan TÜVTÜRK ve TURİNG’e, Rahmi Koç Müzesi’nden Ural Ataman Klasik Otomobil Müzesi’ne kadar ülkenin otomobillerle ilgili birçok kurumu bir araya getirecek.

2018 Klasik Otomobil Festivali Nerede?


2018-klasik-otomobil-festivali-nerede
Kaynak

2018 Klasik Otomobil Festivali, İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. İstanbul Büyükçekmece’de yer alan Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’ne toplu taşıma ile gitmek için en pratik yol, metrobüsü kullanmak. Metro ve otobüslerle ile aktarma yapabileceğiniz Söğütlüçeşme ile Beylikdüzü arasında seferler yapan metrobüsler ile Tüyap’a kısa sürede varabilirsiniz.

2018 Klasik Otomobil Festivali Konaklama Bilgileri


2018-klasik-otomobil-festivali-konaklama-bilgileri
Kaynak

Klasik Otomobil Festivali, farklı şehirlerden gelecek katılımcılara konaklama hizmeti de sunuyor. Beş yıldızlı Tüyap Palas otelinde, festival katılımcılarına özel olmak üzere gecelik 200 TL ile konaklanabiliyor.

Otel dışına çıkmadan fuar alanına geçiş sağlanmasının yanı sıra otel bünyesinde fiber optik Wi-Fi, 24 saat oda servisi, toplantı ve kongre merkezi, açık ve kapalı otopark & vale ile kütüphane hizmeti de sunuluyor. Festival katılımcıları, konaklama hizmetiyle beraber Tüyap Palas’ın jakuzi, sauna, dinlenme havuzu, fitness ve buhar odasından da ücretsiz bir şekilde yararlanabiliyor.

Klasik Otomobil Festivali 2018 Bilet Fiyatları


Klasik Otomobil Festivali 2018 bilet fiyatları için günlük talep edilen rakam 15 TL. Bilet satın almak için Biletix platformunu kullanabilirsiniz.

Klasik Otomobil Festivali Programında Neler Var?


2018-klasik-otomobil-festivali-programinda-neler-var
Otomobil dünyasını bir araya getirecek olan Klasik Otomobil Festivali 2018, üç günlük programı boyunca klasik arabalarla ilgili her detayı işleyecek. Klasik otomobil rallisi gibi nostaljik yarışlar kadar klasik otomobiller ve Yeşilçam gibi kültürümüzden donelerin de var olduğu festival programında adeta yok yok.

Yunanistan, Bulgaristan, Kosova ve KKTC’den katılan klasik otomobil kulüpleri ile beraber Rahmi Koç Müzesi, KEY Museum, Ural Ataman Klasik Otomobil Müzesi, Mehmet Arsay Klasik Otomobil Müzesi, My Museum, Tofaş Anadolu Arabaları Müzesi ve Keskinoğlu Klasik Otomobil Müzesi’nin katılımıyla klasik otomobil sergisi düzenlenecek. Chevrolet, Mercedes ve Ford gibi yabancı markalardan klasik Türk otomobillerine kadar birçok modeli festival boyunca gözlemleyebilirsiniz. 400 araçlık otopark içerisinde ve fuar alanında açılacak stantlarda, klasik otomobil modellerinden araç parçalarına kadar klasik otomobillerle ilgili her şeyi bulmak mümkün.

Klasik Otomobil Festivali programında, toplumsal konular da göze çarpıyor. Festivalde işlenecek konulardan biri de “Klasik Otomobil ve Kadın”. Ayrıca festival programında konserler ve söyleşiler de yer alıyor.

Festival boyunca düzenlenecek seminer ve eğitimlere katılım ücretsiz olacak. Klasik otomobillerle ilgili merak ettiğiniz her şeye bu etkinlikler üzerinden ulaşabileceğiniz gibi arabalarla ilgili muhtemelen ilk kez duyacağınız birçok detay da konuşmacılar tarafından aktarılacak.

Festivali Renklendirecek Klasik Araba Modelleri


festivali-renklendirecek-klasik-araba-modelleri
450’den fazla klasik otomobilin sevenleriyle bulaşacağı festivalde, dünyanın en kült klasik araba modelleri de yer alacak. Mesela festivalde, ilk araba olarak sayılan ve Alman Karl Benz’in 14.5 km/s hız yapabilen 3 tekerlekli bir aracının replikası da yer alacak.

Klasik arabalar kadar modern otomobillerle de ilgileniyorsanız ikinciyeni.com açık arttırmalarına katılarak hayalinizdeki araca uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.