Kim Bir Cabrio Arabası Olsun İstemez ki?

Kim Bir Cabrio Arabası Olsun İstemez ki?

Cabriolet ya da kabrio olarak da bilinen üstü açılabilir yapıdaki, genellikle 2 ama bazen de ek koltuğu olan spor arabalara cabrio araba denir. Tavanının tenteden ya da metalden olmasına göre cabrio arabalar ikiye ayrılırlar.

Cabriolet sözcüğünün kısaltılmışı olan cabrio arabalar, sportif görünümleri, dinamik üstü açık havalı ve etkileyici tarzlarıyla hemen herkesin hayalidir. Bununla beraber bir cabriolete sahip olmak büyük ölçüde lüks gibi görülür. Zira pek çok markanın cabrio modeli diğer binek otomobil modellerine göre oldukça pahalıdır. Ancak bugün, bu hayali gerçekleştirmek o kadar da imkânsız değil. Eğer sizin için x markanın sıfır kilometre cabrio modelini almak tek seçenek değilse biraz araştırarak istediğiniz arabaya ulaşabilirsiniz. Çünkü çok pahalı modelleri olduğu gibi uygun fiyatlı cabrio araba modelleri de var. Sıfır ya da ikinci el cabrio araba alarak hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

En Havalı Cabrio Modelleri

Günümüzde pek çok marka cabriolet bir model üretiyor. Dolayısıyla hem sıfır kilometre hem de ikinci el cabrio araba modelleri arasından seçim yapmak bugün çok daha kolay. Farklı markaların cabrio seçenekleri arasından dilediğinizi alabileceğiniz geniş seçenek havuzuna rağmen bazı cabriolet modeller var ki ilk üretildikleri günden beri takvimleri, duvar panolarını ve hayalleri süsleyecek kadar iddialı ve güzeller. İşte cabrio hayranlarının hepsinin ortak hayalleri olan o modellerden bazıları:

Mercedes E Serisi Cabriolet

Mercedes’in E Serisi Cabrioleti “Her yolculuğun sonuna kadar tadını çıkarın” sloganıyla hayata değer katan bir tasarıma sahip. Hafif çelik jantları, konfor odaklı iç tasarımıyla mükemmel bir sürüş keyfi yaşatıyor.

BMW Cabrio Serileri

BMW markası, yıllardır ürettiği cabriolet modellerle dikkat çekiyor. Markanın tüm dünyada yarattığı prestij algısı bir yana, çok havalı üstü açılabilen bu cabriolet modeller, insanın içindeki otomobil tutkusunu yaşı kaç olursa olsun ateşliyor. BMW 2 Serisi Cabrio, BMW 4 Serisi Cabrio, BMW 6 Serisi Cabrio, BMW M4 Serisi Cabrio, BMW M6 Serisi Cabrio bugün markanın ürettiği en son cabriolar.

Ford Mustang

İlk kez 1964’te Ford’un Falcon modelinden etkilenerek üretilmiştir. Motor gücü, sunduğu sürüş konforu, son derece etkileyici görünümüyle bugün de hayalleri süslüyor.