Kadınlara Göre 2016'nın En İyi Otomobilleri Hangileri Oldu?

Kadınlara Göre 2016'nın En İyi Otomobilleri Hangileri Oldu?

6 kategoride ve sadece kadın gazetecilerin oylarıyla belirlenen 2016 Women's World Car of the Year (Kadınların Tercihi-2016 Yılın Otomobili Ödülü), Jaguar F-Pace’in oldu.

Yılın otomobili neye göre seçiliyor diye merak ediyorsanız şöyle cevaplayalım: Yılın Otomobili Ödülü, belirlenen kategorilerde ya da hedef kitlesine göre farklı konseptlerde olabiliyor. Örneğin Jaguar F-Pace’in yılın otomobili olarak seçildiği yarışmanın sadece kadınlara yönelik olması ve kadın jüri üyeleri tarafından oylanması gibi.

2016 Women's World Car of the Year’ın kazananı Jaguar F-Pace, aynı zamanda “Yılın SUV/Crossover Otomobili" kategorisinin de birincisi oldu. Ödülün geçen seneki sahibi ise Volvo XC90’dı.

Jaguar F-Pace Nasıl Bir Araba?

Kaynak

Jaguar’ın ilk kompakt lüks SUV sınıfındaki aracı olma özelliğini taşıyan Jaguar F-Pace’in tanıtımı 2015’te Detroit’te olmuştu. Tüm Jaguar’lar gibi karizmatik ve çevik olan otomobil, 650 litrelik bagaj bölmesiyle birlikte, geniş oturma alanı sayesinde 5 kişinin rahatlıkla sığacağı bir model. Bu yüzden aile arabası olarak da tercih edilen Jaguar F-Pace’in motoru da gayet verimli.

2016 Women's World Car of the Year’ın Diğer Kazananları

Yılın Aile Otomobili: Yeni Honda Civic

 

Kaynak

Geliştirilmiş hava yastıkları ve fren sistemiyle güvenlik konusunda iddialı olan Honda Civic, konforlu ve soğuk havalarda ısıtmalı koltukları, anahtarsız giriş sistemi ve sağlamlığı ile kadınlara göre yılın en iyi aile arabası.   

Yılın En Hesaplı Otomobili: Honda Jazz

 

Kaynak

Motorla uyum içinde çalışan şanzımanı ile yakıt tüketimi oldukça az olan Honda Jazz’da motorun devrini ihtiyacınız olan güç seviyesinde tutabiliyorsunuz.

Yılın Performans Otomobili: Ford Mustang

 

Kaynak

“Efsane, güç ve dinamizm: İşte karşınızda Ford Mustang” mottosuyla tanıtılan otomobil, gerçekten öyleymiş demek.

Yılın Lüks Otomobili: Volvo S90

 

Kaynak

İki benzinli-iki dizel seçeneği, sürücüsüz sürüş özelliği, üst düzey teknolojik donanımları ve göz alıcı tasarımıyla Volvo S90, kadınlar için yılın en lüks otomobili oldu.

Yılın Çevreci Otomobili: Toyota Prius

 

Kaynak

Dünyanın ilk seri üretim hibrit otomobili olan Toyota Prius, geliştirilmiş sürüş dinamikleri, akıllı tasarım ve teknolojik donanımları ile yılın çevreci otomobili olarak seçildi.