ikinciyeni.com’da araç teslimat ve satış süreci nasıl işliyor?

ikinciyeni.com’da araç teslimat ve satış süreci nasıl işliyor?

Otomobilinizin işlem adımlarını Profilim > Kazandıklarım sayfasından takip ediyorsunuz.

ikinciyeni.com, açık artırmayı resmi olarak sonlandırana kadar kazandığınız otomobilin statüsü "Onay Bekliyor" olarak görünüyor.

Açık artırmaya katılabilmek için kredi kartınızına 1.000 TL’lik bloke işlemi uygulanıyor ve buna provizyon adı veriliyor. Açık artırma sonlandığında, eğer kazanamadıysanız provizyon bedelini iptal ederek kredi kartınıza iade edilmesini sağlayabilirsiniz. Eğer iptal talebinde bulunmazsanız provizyon bedeli 10 gün sonunda sistem tarafından otomatik iptal edilerek kredi kartınıza iade edilir.

Açık artırmayı kazandığınız zaman ise provizyon ücreti, ikinciyeni.com tarafından hizmet bedeli olarak alınıyor. Kazandığınız otomobilin bedelini ise size gelen maildeki IBAN numaralarından birine yatırmanız gerekiyor.

Ödemeden sonra size gönderilmiş olan vekalet formunu alarak noterde alış vekaletinizi çıkarmanız ve kazandıklarım sayfasında "Ödeme Bilgileri" kısmındaki ödeme formunu doldurmanız ve alış vekaletinizi tarayıp eklemeniz gerekiyor.

"Ödeme Bilgileri" formunu doldurduğunuzda otomobilinizin statüsü "Muhasebe Onayı Bekleniyor" olarak değişiyor.

Muhasebe onayı almış otomobilinizin statüsü, "Noter Satışı Bekleniyor" olarak değişecektir.

Alış vekaleti, noter tarafından kontrol edilip onaylanıyor.

Onaydan sonra “Noter Satış Sözleşmesi" ve "Geçici Tescil Belgesi" evrakları düzenleniyor.

Noter satış işleminiz gerçekleştiğinde, otomobilinizin statüsü "Teslimat Bilgisi Bekleniyor" olarak değişiyor.

Bundan sonra yapmanız gereken tek adım; otomobilinizi teslim almak istediğiniz tarihi, randevu sistemimize girmeniz. Dilerseniz ek ücret karşılığında aracı bulunduğunuz şehre ya da bölgeye de gönderebiliyoruz.

İyi günlerde kullanın!