İkinci El Araba Alıp Satarken Kar Etmenin Yolları

İkinci El Araba Alıp Satarken Kar Etmenin Yolları

Araba satın almayı düşünen herkesin amacı aynı olmayabilir. Bazıları ailelerinin ihtiyacı olan bir otomobile sahip olmak ister, bazıları işine gidip gelmek için ekonomik yakıt tüketimi imkânı sunan bir araç arar. Bazıları ise yaptıkları işi temsil edecek bir prestij sembolü bulmayı hedefler. Ayrıca uygun fiyatlarla ikinci el araba alıp daha yüksek fiyatlarla satarak kâr etmek isteyenlerin sayısı da oldukça fazladır. İkinci el araba alım satımından kâr etmek, profesyonel bir iş alanıdır. Ayrıca küçük kârlarla bu işten keyif alan, hatta araba alım satımını hobi olarak yapanlar da bulunur. Güvenli, pratik ve ekonomik online ikinci el araba satışı hizmeti sunan ikinciyeni.com olarak, bu işi bireysel yapmak isteyenlere tavsiyelerimizi sunmak isteriz. Eğer siz de “ikinci el araba satımından kâr edilir mi” diye merak ediyorsanız makalemizin devamını okuyun.

  • İkinci el arabayı alıp hemen satmayı düşünüyorsanız alacağınız arabanın ikinci el oto piyasasında çok talep gören, hızlı alınıp satılabilen bir model ve marka olmasına dikkat edin.
  • 5 yaşından büyük ikinci el arabalardan mümkünse uzak durun. Zira yaşı genç ikinci el arabalar çok daha hızlı talep görür.
  • Otomobil piyasasında bazı araba renkleri daha çok satılır. Çok talep gören araba renklerini göz önünde bulundurarak araba alın. Kişisel zevkinize göre araba rengi seçmeyin.

Arabanın rengi neleri etkiler?

  • Aldığınız arabaya gerekirse biraz yatırım yapın. Ufak tefek oto aksesuarları, biraz boya, makyaj ve cila ile arabanın daha kolay satılmasını sağlayabilirsiniz.
  • İkinci el araba almak için araştırma yapanların en çok dikkat ettiği konulardan biri de arabanın kilometresidir. Bu nedenle yüksek kilometrelerdeki arabaları kolay satamayacağınızı bilerek araba alın.

Arabanın kilometresiyle oynandığını nasıl anlarsınız?

Kârlı İkinci El Oto Satışında Pazarlama Önemli

Madem ikinci el araba alıp satarak para kazanmak istiyorsunuz, pazarlama ve dijital pazarlama ile ilgili bilgi sahibi olmanız çok önemli. Örneklendirelim:

  • Satın aldığınız arabayı gelişigüzel, karanlık fotoğraflarla değil; aydınlık, net fotoğraflarla online sitelerde satışa sunmak daha fazla kişi tarafından aranmanızı sağlayacaktır.
  • Satmak istediğiniz araba ile ilgili ne kadar detaylı bilgi verirseniz o kadar güven uyandırırsınız.
  • Satışa sunduğunuz araba ile ilgili özel bir bilgi varsa örneğin ünlü biri kullanmışsa ya da özel bir plakası varsa mutlaka ilan detaylarında belirtin. Kimde nasıl bir sempati uyandıracağınızı bilemezsiniz.
  • Bazen insanlara bir ürünü aldıklarında nasıl kullanacaklarıyla ilgili fikir vermek de çok ikna edici olabilir. Örneğin 2008 model bir Opel Astra sedan aracı çocuklu bir ailenin ne kadar rahat kullanacağından, bebek arabasının bu arabanın arka koltuğuna ne kadar rahat sığacağından bahsedebilirsiniz.

İkinci El Arabanızı Satarken de ikinciyeni.com’a Göz Gezdirin

ikinciyeni.com, arabanızı satmak üzere sahibinden ilan verebileceğiniz bir platform olmasa da size ikinci el oto satışında dikkat edilecek konular üzerine fikir verebilir. Örneğin sistem; aydınlık, net fotoğraflar kullanmaya, bir otomobil için birden fazla ve farklı açılardan çekilmiş fotoğraflar sunmaya özen gösterir. Ayrıca ekspertiz raporu, iade garantisi, hızlı teslim gibi kullanıcıda güven duygusu yaratacak konuları en iyi şekilde optimize eder. Hayalinizdeki ikinci el arabaya sahip olmak için ikinciyeni.com’da açık artırmaya katılabilir, ikinci el arabanızı cazip fiyatlarla satmak için de alıcılarda nasıl güven duygusu yaratacağınıza dair yine ikinciyeni.com’dan fikir alabilirsiniz.

İkinci el araba alırken dikkat edilmesi gerekenler ise hem güvenli hem de kârlı alışveriş için çok önemli. Sizi şöyle alalım.