Fiyat-Performans Açısından En Başarılı Pick-up Modelleri

Fiyat-Performans Açısından En Başarılı Pick-up Modelleri

Pick-up modelleri özellikle son yıllarda Özel Tüketim Vergisi’nin (ÖTV) çok düşük olması ve fiyatlarına göre oldukça yüksek performans sağlamaları nedeniyle çok beğeniliyor. Her türlü arazi şartına uyum sağlayabilmeleri ve genellikle dizel motor seçeneğine sahip olmaları nedeniyle de özellikle şehir merkezine uzak ilçelerde ve zorlu hava koşullarının yaşandığı bölgelerde tercih ediliyor. Türkiye’de satın alabileceğiniz pick-up’lar arasında fiyat/performans açısından en başarılı olanlara bakalım.

fiyat-performans-acisindan-pick-up-modelleri

Toyota Hilux: Çölün Efendisi


Dünyanın en çok tanınan pick-up modellerinden Toyota Hilux, adeta bir efsane. Araç, çölden dağa kadar hemen hemen her yerde girebiliyor. 2.4 litrelik motoru ile 150 beygir güç üretebiliyor.

ISUZU D-Max: Engelleri Aşar


ISUZU’nun ürettiği D-Max, dayanıklılığı ve sportif görünümü ile ön plana çıkıyor. D-Max’i diğer modellerden ayıran en önemli özellik ise 1.9 litrelik dizel motoru ve ulaşabildiği 166 beygir güç.

Ford Ranger: Amerikan Canavarı


Ford’un iddialı aracı Ranger, Türkiye’de satılmayan F150 modelinin biraz küçültülmüş hali. Etkileyici dış tasarım ile öne çıkan aracın içerisinde Sony müzik sistemi de bulunuyor. Aracın 3.2 litrelik motoru, 200 beygir güç üretiyor.

FIAT Fullback: İtalyan İşi Pick-up


FIAT’ın son yıllarda yaptığı en büyük atılımlardan olan Fullback, ne çok dayanıklı ne çok ucuz ne de yüksek bir motor gücüne sahip. Ancak tüm özellikleri ortalamanın üzerinde. Araç, 2.4 litrelik dizel motoru ile 180 beygir güç üretiyor.

Nissan Navarra: Japonların Son Harikası


Japon üretici Nissan, son yıllarda SUV ve crossover kasa tiplerine sahip araçları ile öne çıkıyor. Navarra, 2.3 litrelik motoru ile 160 beygir güç üretebiliyor. Uygun fiyatı ve güçlü motor seçeneği de onu ideal pick-up modeli haline getiriyor.

Mitsubishi L200: Her Yere Uygun


Mitsubishi'nin en önemli araçları arasında yer alan L200, güçlü donanımları ile oldukça beğeniliyor. Araç, 2.4 litrelik dizel motoru ile 154 beygir güç üretiyor. Mitsubishi L200’ün başlangıç fiyatı, ortalamanın bir tık üzerinde yer alıyor.