Dünyaca ünlü 5 araba müzesi

Dünyaca ünlü  5 araba müzesi

1-Henry Ford Müzesi
Amerikan arabaları denince akla gelen ilk isim olan Henry Ford anısına oldukça nitelikli bir müze oluşturulmuş. Amerika-Detroit’te bulunan Henry Ford Müzesi’nde üretilmiş ilk Ford’dan, eski Amerikan başkanlarının kullandıkları dünyaca ünlü otomobillere çok geniş bir sergi alanındanda ziyaretçileri bekliyor.

2- Lane Motor Müzesi
İki kafalı, iki motorlu, üç tekerlekli, elde taşınabilen, suda gidebilen arabalar bu müzede toplanmış. Dünya’nın minik ve ilginç arabaları Lane Müzesi’nde ziyaret edilebilir. Amerika-Nashville’de bulunan müzedeki araçlara göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3- Porsche Müzesi
Alman spor otomobil devi Porsche’nin müzesini ziyaret edenler tüm zamanların en çekici otomobillerini görme fırsatı yakalıyor. Hızı ve tasarımıyla bir ikona dönüşen markanın yarışlarda defalarca şampiyonluk kazanmış araçları da müzede sergileniyor. Müzede bulunan arabalar yılın belli dönemlerinde yola da düşüyor ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerindeki sokakları müzeye dönüştürüyor.

4- Mercedes Müzesi
Şık ve kendine özgü tasarım karakteriyle tüm dünyadan hayranları bulunan Alman araba markası Mercedes, doksan yıldır ürettiği arabaları kendi müzesinde sergiliyor.

5- Volo Araba Müzesi
Sinema tarihine geçmiş başrol arabaları görmek için doğru adres kesinlikle Volo Araba Müzesi. Batman’den James Bond’a, Geleceğe Dönüş’ten Hayalet Avcıları’na dünyaca ünlü filmlerde kullanılan arabaları bu müzede bulabilirsiniz.