Araba Parçalarından Yapılan 10 Eşya

Araba Parçalarından Yapılan 10 Eşya

Kaynak 

Tutkunları için arabalar, sadece bir seyahat aracı değil. Çoğu zaman bir yol arkadaşı, kötü gün dostu ya da ailenin bir üyesi. E yıllara meydan okusalar da her şeyin olduğu gibi arabaların da bir ömrü var. Kullanılamayacak duruma geldiklerinde ya da bazı parçaları çok eskidiğinde onlarla vedalaşmak yerine parçaları birleştirerek sanat eserlerine ya da eşyalara dönüştürmek mümkün.

İşte eski araba parçalarından yapılabilecek eşyalara en şık örnekler:

Oturma Odanız Koltuk Görsün

Kaynak

Şık ve karakteristik bir oturma odası dekorasyonunun anahtarı, koltuklardan geçiyorsa eski arabanızın ön tamponu ve ön koltukları ne güne duruyor?

Eski Tekerler Lavabo Oldu

Kaynak

Patlamış, aşınmış ya da başka nedenlerle kullanılamaz duruma gelmiş eski tekerleklerin evlerdeki tasarım banyolarda ya da konsept kafe ve restoranlarda lavaboya dönüşmesi, sanatın ve yaratıcılığın en büyük göstergelerinden.

Çalışmak İçin En Uygun Ortam

Kaynak

Arabanıza uzun yıllar gözünüz gibi bakmışsanız ve ömrünü tamamladığında da ondan ayrılmak istemiyorsanız bir de bunu deneyin. Yeni tekerlekler, biraz boya-cila ve bir cam. İşte yeni çalışma masanız!

‘Mehtaplı Gecelerde Hep Seni Andım’

Kaynak

Evinizin bahçesine yerleştireceğinizin bankı, eski arabanızın arka tamponunu kullanarak yapabilirsiniz. Ilık yaz gecelerinde gökyüzünü izleyip geçmişi düşünürken eski dostunuz da yanınızda olur.

Sırtınızı Yaslayacak Bir Dost

Kaynak

İş yerinizin bahçesine bir bank koymak istiyorsanız bugünlere nasıl geldiğinizin şahidi eski arabanızdan yararlanabilirsiniz. Zor zamanlardaki en büyük destekçiniz, görevine farklı bir biçimde devam ediyor.

Modern Sanata Motorik Dokunuşlar

Kaynak

Evinize hem çağdaş, minimalist ve tahmin edilemez bir hava katmak istiyorsanız duvarları çok iyi kullanmanız gerekir. Motor parçalarından tasarlayacağınız sade bir duvar süsü de bu konuda size yardımcı olabilir.

Sadece Bir Rakip Lazım

Kaynak

Araba parçalarından eşya yaparken hobilerinizi de göz önünde bulundurabilirsiniz. Kaput altından çıkacak onlarca küçük parça ve vidayı, satranç takımı tasarlamak için kullanmak mümkün.

Motor Sporlarından Salon Sporlarına

Kaynak

Motor sporlarında ne kadar iyisiniz bilemeyiz, ancak bilardo gibi salon sporları da oldukça zevkli. Hele ki hiç kimsede bulunmayan bir bilardo masasında oynanıyorsa!

Orta Sehpa Konforu

Kaynak

Eski jantlardan, tekerleklerden, motor parçalarından ya da kaputtan orta sehpa üretmek mümkün. Bir cam ve biraz boya ile misafirleriniz hayran kalacak.

Yolunuzu Aydınlatmaya Devam Etsin

 

Kaynak

Eski arabanızın farları, yan aynaların yuvaları ve kablolardan faydalanarak çalışma masanız için şık bir masa lambası tasarlayabilir ya da evinizin köşelerini bu lambalarla aydınlatabilirsiniz. Yaratıcılığınıza kalmış.