3D Araba Sürme Animasyonları

3D Araba Sürme Animasyonları

Araba kullanmak, öyle bir heyecan ve öyle bir keyif katar ki hayata, bir ihtiyaç ya da mecburiyet olmaktan çok ötededir. Direksiyonun başına geçmek, yolun ve yolculuğun keyfini sürmek, otomobil fuarlarını gezmek, yeni çıkan araba modellerini incelemek, oto akseuarları araştırmak ve daha ileri bir seviyede modifiye yaptırmak hep o otomobil tutkusunun alametleridir. Daha çocuklukta başlayan araba sevdası, yaş ilerledikçe büyür ve daha komplike bir hal alır. Araba kullanmayı, online bir yazılımla sunan 3D araba sürme animasyonları da hem bu heyecandan hem de araba kullanmayı bilgisayarının başından öğrenme ihtiyacından doğmuştur. İçimizdeki otomobil tutkusuyla ikinciyeni.com olarak biz de 3D araba animasyonları konusunu masaya yatırdık.

3D Animasyonlar Nasıl Çalışıyor?

Derinlik, yükseklik ve genişlik olmak üzere insan algısında gerçeklik duygusu yaratan üç boyutun olduğu animasyon tasarımlarına 3D animasyon deniliyor. Aylar, hatta bazen yıllar süren detaylı ve çok emek isteyen bir tasarımla hazırlanan animasyonlar konsol, mouse ya da klavye ile oynatılabiliyor. Bazı araba oyunlarının ise gerçek bir direksiyon ve pedal takımını içeren konsolları var. Elbette böyle oyun aksesuarları ile heyecanı gerçekmiş gibi yaşamak ya da araba kullanmayı öğrenmek üzere antrenman yapmak daha kolay.

Oyun İçin 3D Araba Animasyonları

Oyun keyfini otomobil tutkusuyla yaşamak isteyenler için hazırlanan 3D animasyonlar, hem çocuklar hem de yetişkinler arasında çok popüler. Adeta gerçek bir yarışın pilotu gibi hissettiren bu araba oyunlarıyla çok eğlenmenin yanı sıra işin stresini, sınavların ağır yükünü bir kaç saatliğine unutmayı garanti edebilirsiniz.

Araba Kullanmayı Öğrenmek İçin 3D Animasyonlar

Araba kullanmayı öğrenmek üzere ileri yaşlarda yola çıkanlar genellikle daha genç yaşlarda bunu deneyenlere nazaran biraz cesaretsiz olurlar. Ayak, el, zihin koordinasyonuna dayalı bir refleks alışkanlığı ile trafik bilgisi ve duyarlılığının komplike bir sonucu olan iyi şoförlük için gerçekçi animasyonlarla işe başlamak cesaretlendirici olabilir. Böylece pedal, direksiyon, vites, yol durumu ve trafiği aynı anda kontrol etme alışkanlığı kazanabilirsiniz.

Araba Kullanmak İçin Kaç Çeşit Animasyon Tekniği Var?

  • 3D
  • 2D
  • Stop Motion
  • Cut-Out


  • 3D Animasyon Araba Oyunları Hangi Programlarda Tasarlanıyor?

    Günümüzün en keyifli oyunlarından olan araba oyunları gibi trafikte araba kullanmadan önce deneyim, pratik ve cesaret sunan 3D direksiyon animasyonları da farklı programlarla hazırlanıyorlar. Bunlar şöyle sıralanabilir: 3DS Max, Cinema 4D, Maya, Light Wave.