2020'de ikinciyeni.com'da En Çok Satan Araçlar

2020'de ikinciyeni.com'da En Çok Satan Araçlar

2019 yılının sonunda başlayan ve 2020’nin tamamında Türkiye’yi etkisi altına alan yeni tip koronavirüs pandemisi (COVID-19), araç alım satım pazarına ilgi çekici bir hareketlilik getirdi. Öyle ki ikinci el otomobil alış ve satışını kolayca gerçekleştirmenizi sağlayan ikinciyeni.com’da aylık araç teklif sayısı 200.000 seviyesini aştı. Biz de sizin için 2020’nin ikinciyeni.com açısından nasıl geçtiğini ve ikinciyeni.com’da en çok satan araçları derledik.

2020’de ikinciyeni.com’da Neler Oldu?
Türkiye’nin online ikinci el otomobil alım ve satım platformu olan ikinciyeni.com, geçen yıllar içerisinde farklı ödeme seçenekleri, lojistik hizmeti ve araç alırken ihtiyacınız olabilecek birçok farklı uygulamayı bünyesine kattı. 2020’de de elbette yeni uygulamalara “Merhaba!” dedik. Bunlar arasında öne çıkanlar ise hizmet bayileri ve şubelerden nakit araç alımı oldu. Buna ek olarak araçlara yönelik talepler önemli ölçüde arttı. 2020’de ikinciyeni.com’da öne çıkan gelişmeler şöyle;

ikinciyeni.com Hizmetleri Bayilere Taşındı


Yıllardır online olarak araç alıp satmanızı sağlayan ikinciyeni.com, bireysel kullanıcıları için araç alım satımını kolaylaştırmaya yönelik çalışmalarına bir yenisini ekledi ve bayiler üzerinden kolay satış sürecini başlattı. Bireysel kullanıcılar, ikinciyeni.com Bayileri sayfasında da görülebilen bayilere gidip araçlarını ekspertiz muayenesinden geçirdikten sonra nakit olarak satışı gerçekleştirebiliyor.

Aylık Teklif Sayısı 300.000’e Yaklaştı


ikinciyeni.com üzerinden satışa çıkan bireysel ve kurumsal kullanıcıların araçlarına verilen tekliflerin sayısı, aylık bazda 200.000’i aştı ve 300.000 sınırına yaklaştı. Kasım 2019’da 193.353 olan aylık teklif adedi, Kasım 2020’de 271.721 oldu ve teklif sayısında %41’lik bir artış gözlemlendi.

Araç Alımında Hasar Beyanı da Görülebiliyor


Alıcılar, ikinciyeni.com üzerinden araç satın alırken artık araç hasar beyanını da görüntüleyebiliyor. Bir aracın hasar beyanı olup olmadığını öğrenmek için araç detay sayfasına girip “Araç Hakkında” kısmına tıklanması yeterli. Burada varsa hasar beyanı detaylı olarak yazıyor.

ikinciyeni.com’da 2020’nin En Çok Satan Araçları


ikinciyeni.com üzerinden her gün onlarca farklı model araç, alıcılar ile buluşuyor. Tabii yıllara göre değişmekle birlikte bazı marka ve modeller, diğerlerine kıyasla daha çok ilgi görüyor. 2020 yılına bakıldığında ise en çok satan ilk 5 aracın 3’ünü C sınıfı otomobillerin oluşturduğu görülüyor. Bunun dışında detaylar ve en çok satan araçların özellikleri şöyle:

SEAT Leon

Kaynak

2266 adetle en çok satan araç olmayı başaran SEAT Leon, yıllardan bu yana Türkiye’de C sınıfı otomobil arayanların en beğendiği modellerden biri. Sportif tasarımına ek olarak diğer Volkswagen Grubu üyelerinde de olduğu gibi DSG şanzıman ve TDI motor seçeneğine sahip olması, aracın öne çıkmasını sağlıyor.

Renault Clio


Kaynak

1966 adet satan Clio, ikinciyeni.com’un en çok satan 5 aracı arasında B sınıfından tek model. Yıllardan beri Türkiye’de yakıt ekonomisi denilince akla ilk gelen modellerden olması da yüksek satış rakamlarında önemli bir etken.

Renault Megane


Kaynak

Listeye girmeyi başaran bir diğer Renault modeli olan Megane, 2020 yılında toplam 1289 adet satıldı. ikinciyeni.com’da yıllardan beri en beğenilen modellerden biri olmayı başaran Megane, çift kavramalı otomatik vitesi ve yüksek verimli dizel motor seçenekleri ile çok seviliyor.

FIAT Egea


Kaynak

FIAT’ın Türkiye’de en çok satan modellerinden biri olan Egea, ikinciyeni.com’da da 2020 yılında 931 satış adediyle 4. sırada yer alıyor. Tıpkı Renault Megane gibi yüksek verimli motorlara sahip olan otomobilin özellikle sedan versiyonu çok beğeniliyor.

Volkswagen Passat


Kaynak

Volkswagen’in Türkiye’de en beğenilen modellerinden olan Passat, ikinciyeni.com’un en çok satan araçları arasında yer alıyor. Listede yer alan tek D sınıfı model olan Passat, ikinciyeni.com’da 2020’de 726 adet sattı.

En çok satan araçları veya aklınıza gelen herhangi bir modeli almak istiyorsanız ikinciyeni.com araçlarını inceleyebilir ve bütçenize uygun bir modeli kolayca satın alabilirsiniz.


EN ÇOK OKUNANLAR