2020'de En Çok Satan SUV Modelleri

2020'de En Çok Satan SUV Modelleri

Kaynak

Türkiye’de son yıllarda hatchback ve sedan kasa tiplerine ek olarak SUV satışlarında da ciddi artışlar gözlemlenmeye başladı. Özellikle yerden yüksek konumları, geniş iç mekanları ve yüksek performansları ile öne çıkan SUV’lerin en çok satanlarını sizin için bir araya getirdik. Otomotiv Distribütörleri Derneğine göre 2020’nin en çok satan SUV modelleri şöyle sıralanıyor:

  1. Peugeot 3008 - 6.213
  2. Dacia Duster - 5.252
  3. Hyundai Tucson - 4.509
  4. Citroen C5 Aircross - 4.329
  5. Peugeot 2008 4.060
  6. KIA Sportage - 2.449
  7. Volkswagen T-Roc - 2.174
  8. Skoda Karoq - 1.920
  9. Opel Grandland X - 1.867
  10. Volkswagen Tiguan - 1.668

Peugeot 3008

 Fransız otomotiv grubu PSA Peugeot Citroen’in en büyük markalarından biri olan Peugeot, son yıllarda hızla talebi artan SUV pazarına, geçtiğimiz yıllarda sert bir hamleyle girdi. 2008, 3008 ve 5008 gibi modelleri arka arkaya sıralayan marka, Avrupa genelinde büyük bir başarı yakaladı. Türkiye’de de oldukça başarılı olan markanın 3008 modelin, sahip olduğu özel teknolojiler sayesinde çok beğeniliyor. Otomobil içerisinde yer alan 1.2 ve 1.6 litrelik PureTech motorlar ile 1.5 litrelik BlueHDi motorlar sayesinde aracın çok daha az yakıt tüketmesi, 2020’de en çok satan SUV modeli olmasında büyük bir etken.

Dacia Duster

Renault Grubu’nun bir üyesi olan Dacia, Renault’nun geliştirdiği 1.5 litrelik dCi dizel motor ile Duster’ı Türkiye’de sunuyor. Oldukça beğenilen SUV modelin motoru, düşük yakıt tüketimi ve yüksek performansı garanti edebilmesiyle tanınıyor. Buna ek olarak Dacia Duster’ın ikinci el pazarının güçlü olması da aracın daha çok satılmasını sağlıyor.

Hyundai Tucson
Hyundai’nin SUV modeli Tucson, küçük kardeşi Kona’ya göre daha çevik olması ile tanınıyor. Özellikle 1.6 T-GDi motoru ile sevilen araç, ikinciyeni.com araçları arasında da en çok tercih edilen modellerden biri. Hyundai’nin sunduğu Akıllı Hız Sabitleyici ve Kör Nokta Uyarı Sistemi gibi güvenlik sistemleri sayesinde araç oldukça fazla talep görüyor.

Citroen C5 Aircross

Fransız grubu PSA Peugeot Citroen’in bir başka önemli modeli olan Citroen C5 Aircross; sürüş destek sistemleri, üstün konforu, ilginç tasarımı ve güçlü motorları ile öne çıkıyor. 1.5 litrelik BlueHDi dizel motoru ile oldukça düşük yakıt tüketimine sahip olan araç, 130 beygir güç üretebiliyor.

Peugeot 2008

Listenin başında yer alan 3008’in küçük kardeşi olan Peugeot 2008, oldukça küçük bir SUV olması ile tanınıyor. Küçük olmasının park konusunda avantaj yaratması, özellikle İstanbul gibi park sorunu yaşanan yerlerde tercih edilmesin sağlıyor. Üstelik aracın uzunluk ve genişliğine oranla oldukça büyük bir iç hacme sahip olması da sunduğu konforu artırıyor.

KIA Sportage

KIA’nın Türkiye’de en sevilen modellerinden biri olan Sportage, en düşük donanım paketinde bile rakiplerine göre çok daha fazla donanım sunmasıyla tanınıyor. Yüksek performanslı sürüşü KIA teknolojileri ile birleştirmek isteyenler tarafından tercih edilen Sportage; ikinci el piyasasında da güçlü olmasıyla tanınıyor.

Volkswagen T-Roc
Volkswagen’in Avrupalı kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilen SUV pazarına yönelik çıkardığı son araçlardan olan T-Roc, markanın Tiguan gibi eski isimlerinin önünde yer alıyor. Sınıfının en iyi kabin hacimlerinden birine sahip olan araç, özellikle döşeme renk paketleri ve multimedya ekranı ile beğeni kazanıyor.

Skoda Karoq

Volkswagen Grubu’nun üyeleri arasında yer alan Çekyalı Skoda, geçtiğimiz yıllarda Karoq’u tanıttı. Volkswagen Grubu’nun Volkswagen Tiguan ve SEAT Ateca gibi araçlarında da kullandığı MQB platformu üzerine inşa edilen araç, yüksek güç üretebilme kapasitesi gibi nedenlerle çok beğeniliyor.

Opel Grandland X


Opel’in sevilen modeli Grandland X, Mokka gibi modellere göre Türkiye’de uzun bir süre daha az satmıştı. Otomobil otoriteleri tarafından her zaman büyük bir ilgi görmesi beklenen araç, atılım gerçekleştirerek 2020’de Türkiye’nin en çok satan SUV’leri arasında kendine yer buldu.

Volkswagen Tiguan

Volkswagen Grubu’nun Türkiye’de satışa sürdüğü yaklaşık 10 SUV araçtan biri olan Tiguan, markanın yüz akları arasında yer alıyor. Geniş iç hacmi ile ailelerin en sevdiği araçlardan olmayı başaran Tiguan, verimli motor seçenekleriyle de çok beğeniliyor.

Aradığınız SUV Modeline Hemen Sahip Olun


İkinci el otomobillere kolayca ulaşmanızı sağlayan ikinciyeni.com araçları arasında istediğiniz SUV modelini kolayca bulabilirsiniz. Üstelik ikinciyeni.com’da yer alan tüm araçların ekspertiz işlemleri, TSE onaylı eksperler tarafından yapılıyor ve satıştan sonra herhangi bir hata fark etmeniz durumunda ücretsiz olarak aracı iade edebiliyorsunuz.

EN ÇOK OKUNANLAR