Dacia Sandero İncelemesi: 2020 Modeli Beklentileri Karşılayacak mı?

Dacia Sandero İncelemesi: 2020 Modeli Beklentileri Karşılayacak mı?

Kaynak

Avrupa pazarında uzun yıllardır adından söz ettirmeyi sürdüren Romanya kökenli Dacia, Renault Grubu’na dahil olmasıyla çok daha hızlı büyüdü. Markanın Türkiye ve Avrupa’da sevilen çok sayıda modeli bulunuyor. Bunlar arasında Sandero ise ilk sıralarda yer alıyor. Sizin için Dacia Sandero’nun 2020 modelini inceledik. Beklentileri ne kadar karşıladığına beraber bakalım. Ancak bundan önce bir uyarı yapmamız gerekiyor: Dacia Sandero, farklı ülkelerde Renault Sandero adıyla satılıyor. Bu nedenle fotoğraflarda Renault amblemi görseniz de araç ülkemizde Dacia markası adı altında satılacak.

Dacia Sandero’nun Tasarımı

Tasarım açısından Renault Nissan İttifakı’nda yer alan araçlar genellikle birbirlerinden özenle ayrılıyor. Böylece aynı platform üzerine inşa edilen çok sayıda araç, farklı konseptleri ile otomobilseverleri mutlu etmeyi başarıyor. Sandero’nun da benzer platformlar kullanılarak üretilen diğer modellerden özenle ayrıştırıldığı görülüyor. 2020 model Dacia Sandero’nun öne çıkan detayları arasında dış tasarım ilk sıralarda yer alıyor.

Kaynak

Yeni Dacia Sandero’nun ön tarafında çift ızgara yer alıyor. Alt kısımda yer alan ızgara, altıgen şeklinde. Üst tarafta ise kesik çizgiler halinde bir ızgara karşımıza çıkıyor. Böylece aracın, ön taraftan bakıldığında olduğundan daha yüksek görünmesi sağlanıyor.

Ön çamurluktan başlayan ve stop lambasına kadar uzanan bel çizgisi ise hem ortalama boyu hem de yükselerek ilerlemesi nedeniyle aracın sıcak imajını pekiştiriyor.

Renault Nissan İttifakı tarafından ortaklaşa geliştirilen platformlar uzun süredir kullanılıyor. Dacia Sandero’da tercih edilen platform ise CMF-B şeklinde kodlanıyor. Nissan Juke ve Renault Clio’dan aşina olduğumuz platform, sınıfında en geniş hacmi sunan platformlar arasında yer alıyor. Bu nedenle de Dacia Sandero’nun iç hacmi oldukça geniş.

5 kişinin rahatça seyahat edebileceği şekilde tasarlanan araç, yüksek hızlara çıkılmadığı sürece yoğun bir yol gürültüsü almıyor. Böylece konforlu bir sürüş olanağı tanıyor.

Dacia Sandero’nun Teknik Özellikleri

Kullanıcıların Dacia Sandero yorumları incelendiğinde çoğunlukla yakıt tüketiminin çok başarılı olduğu dile getiriliyor. Yeni model ile duyurulan motorlar arasında şu an için 1.5 litrelik dizel motor bulunmuyor. Ancak lansmandan sonra bu motoru da araca dahil edilmesi bekleniyor.

Şu an için duyurulan motor seçenekleri ise 1.6 ve 1.0 litrelik benzinli motorlar. Ülkemizde 1.0 litrelik benzinli motorun satışa sunulacağı düşünülüyor. 1.0 litrelik 3 silindirli motor ile manuel şanzıman kombine ediliyor. Aracın bu motor seçeneği ile 100 beygir güç üretmesi bekleniyor.

Dacia Sandero Donanımları

Dacia Sandero, Dacia Duster gibi ekonomik bir araç olma iddiası taşıyor. Ancak bu durum, donanımlardan feragat edildiği anlamına gelmiyor. Dacia Sandero’nun Brezilya’da tanıtılan versiyonunda yokuş kalkış destek sistemi, ESP ve ABS gibi donanımlar öne çıkıyor. Ayrıca araç içerisinde 7” büyüklüğünde multimedya ekranı bulunuyor.

Kaynak

Renault Nissan İttifakı diğer araçlarında olduğu gibi sürücünün rahat hareket edebilmesi için Dacia Sandero’da da multimedya ekranı, direksiyon ve sürücü kapısının olduğu kısımdan kontrol edilebiliyor. Böylece sürüş sırasında sürücü herhangi başka bir yere bakmadan multimedya ekranına müdahale edebiliyor.

Ayrıca Dacia Sandero, Android ya da iOS işletim sistemine sahip telefonlarla da bağlantı kurabiliyor. Böylece telefonla yapmak istediğiniz herhangi bir işlemi, multimedya ekranı üzerinden de kolayca gerçekleştirebiliyorsunuz.

Dacia Sandero Fiyat Listesi


Kaynak

2020 model Dacia Sandero’nun Türkiye satış fiyatı henüz açıklanmadı. Ancak yurt dışında 11-12.000 Amerikan Doları fiyat biçiliyor. Bu nedenle de 2020 model Dacia Sandero’nun Türkiye sıfır satış fiyatının yaklaşık olarak 105.000 TL’den başlaması bekleniyor. Tabii bildiğiniz gibi fiyatlar; versiyonlara, donanımlara ve diğer etkenlere göre değişiklik gösterebiliyor.

Aklınızdaki son model Dacia Sandero’yu uygun fiyatlarla satın almak için ikinciyeni.com’un ihalelerini takip edebilirsiniz. İhaleye çıkan araçları “Hemen Al” ya da “Açık Artırma Yöntemleri” ile satın alabileceğinizi de unutmayın. Üstelik İstanbul’da yaşıyorsanız, araç evinizin önüne kadar getiriliyor.

Araç detay sayfasında gördüğünüz ekspertiz raporunda yer almayan bir problemi fark etmeniz durumunda ise ücretsiz iade ya da değer tazmini talep edebiliyorsunuz.