2019'da ikinciyeni.com'da En Çok Satan Araçlar

2019'da ikinciyeni.com'da En Çok Satan Araçlar

Online olarak ikinci el araçları alıp satabilmenizi sağlayan ikinciyeni.com, 2019 yılı içerisinde 23.208 adet aracın satılmasını sağladı. 2019’da ikinciyeni.com’a katılan üyeler ve yeni eklenen teknolojiler ile en çok satan araçları sizin için derledik.

Başarının Sırrı Yenilik


ikinciyeni.com’a yeni eklenen ve çok sevilen özelliklerler olan “Otomatik Teklif” ve “Minimum Fiyat” uygulamaları, başarının en önemli etkenleri arasında yer alıyor. Kullanıcıların hatırı sayılır bir kısmı araç alırken “Otomatik Teklif” ve “Minimum Fiyat” özelliklerinden yararlanıyor. Bu nedenle ilk etapta size kısaca bu yeni özelliklerimizden bahsedelim.

Otomatik Teklif Nedir?

 

ikinciyeni.com’un 2019 yılı içerisinde hayata geçirdiği bir özellik olan Otomatik Teklif, açık artırmaya çıkmış bir otomobil için verilen teklifin otomatik olarak yükseltilmesini sağlıyor. “Peki, tam olarak nasıl kullanılıyor?” diyebilirsiniz. Hemen anlatalım.

Herhangi bir açık artırma aracına mevcut teklifi geçecek şekilde otomatik teklif veriyorsunuz. Örneğin bir aracın mevcut teklifi 30 bin TL olsun. Bu araca en fazla 70 bin TL vermek istiyorsanız Otomatik Teklif kısmına bu sayıyı yazıyorsunuz. Başka kullanıcılar sizden yüksek teklif verdikçe sistem sizin için 70 bin TL’ye kadar otomatik teklif veriyor. Tabii bu otomatik teklif üst sınırını artırmak da mümkün.

Minimum Fiyat Nedir?


ikinciyeni.com’un 2019 yılında Otomatik Teklif’e ek olarak getirdiği Minimum Fiyat uygulaması daha çok satıcıları ilgilendiriyor. ikinciyeni.com üzerinden aracını açık artırmaya sokan bir kullanıcı, minimum fiyat garantisi alabiliyor. Yani belirlediği fiyattan daha düşük bir ücrete araç satılamıyor. Minimum Fiyat geçilmezse satıcı, verilen son teklif konusunda uyarılıyor. Eğer aracı son teklife göre satmak isterse önünde herhangi bir engel bulunmuyor. Örneğin araç için 80 bin TL Minimum Fiyat belirlendi ve son teklif 78 bin TL oldu. Kullanıcı son teklif hakkında bilgilendiriliyor. Eğer aracın satışına onay verirse herhangi bir sorun olmadan araç satılıyor. Yeni eklenen özellikler dışında 2019’un ikinciyeni.com açısından öne çıkan detayları ve en çok satan araç modellerine beraber bakalım.

2019 Yılında ikinciyeni.com’da Öne Çıkan Detaylar


ikinciyeni.com’da satılan araçlar, yeni üyeler ve araçlara gelen teklif sayısı gibi detaylar şöyle:

  • 2019’da toplam 23.208 adet araç satıldı.
  • ikinciyeni.com’a 2019’da toplam 103.906 kişi üye oldu.
  • ikinciyeni.com’da satışa çıkan araçlara 1.617.157 adet teklif geldi.
  • En yüksek fiyata satılan araç, 1.103.900 TL ile Mercedes S-Class 2.9 400 D 4Matic L Vision oldu.
  • ikinciyeni.com’da 20.172 adet dizel motorlu araç satıldı.
  • ikinciyeni.com üyelerinin vites tercihi ise 14.003 adet ile otomatik oldu.

ikinciyeni.com’da En Çok Satan Araç Modelleri ve Özellikleri


İade garantili ikinci el araç satış sistemi ile sektöre yeni bir soluk getirmeyi başaran ikinciyeni.com’da 2019’da en çok satılan araç modellerin listesi ve özellikleri şöyle: 

Renault Clio: 2.294


Kaynak

Renault’un B segmentinde yer alan iddialı aracı Clio, ikinci el otomobil piyasasında yüksek verimli motor seçenekleriyle çok seviliyor. Renault’un ünlü dCi motorlarının kullanıldığı araç, Türkiye’de satılan otomobiller arasında en düşük yakıt tüketim değerine sahip modellerden biri. Ayrıca en uygun fiyatlı hatchback arabalar arasında da ilk sıralarda yer alan Clio, 2019 yılında ikinciyeni.com’da 2.294 adet satıldı ve en çok satan araç olma unvanını elde etti.

FIAT Egea: 1570


Kaynak

FIAT Tipo uzun yıllar Türkiye’de çok sevilen araçlar arasında yer almıştı. FIAT, Tipo’nun yeni versiyonlarını üretirken Türkiye’de farklı bir isim kullanmayı tercih etti ve FIAT Egea olarak karşımıza çıktı. Evet, yanlış duymadınız. FIAT Egea, aslında geçmişte ülkemizde sık sık gördüğümüz bir otomobil olan Tipo. Daha önce 2017 model FIAT Egea’dan bahsetmiştik. Yazımızda da görebileceğiniz gibi FIAT Egea’nın öne çıkan en önemli yönü, düşük yakıt tüketimi. Bu ve bunun gibi diğer özellikleri de ou en çok satılan arabalar listesine sokmayı başardı. 

KIA Rio: 1350


Kaynak

Güney Kore’nin en büyük iki üreticisinden biri olan KIA’nın Türkiye’de en sevilen modellerinden biri kuşkusuz Rio. Özellikle 1.4 litrelik CRDi motor ile düşük yakıt tüketimi değerlerine sahip olan Rio, 1350 adet satış ile en çok satan 3. araç olmayı başarıyor. Ayrıca KIA, dünyanın en az arıza yapan araba markaları arasında da 3. sırada yer alıyor.

Renault Symbol: 1299


Kaynak

Renault’un B sınıfı sedan modeli Symbol, yakıt tüketimi konusunda Türkiye’nin en iddialı araçları arasında yer alıyor. En beğenilen versiyonlardan biri olan 2017 model Renault Symbol içerisinde 12V’luk prizden hız sabitleyiciye kadar çeşitli donanımlar da yer alıyor. Renault Symbol, 1299 adet ile en çok satan 4. araç olmayı başardı. 

Peugeot 301: 1257


Kaynak

Fransa’nın en büyük üreticilerinden Peugeot, sedan otomobil kategorisinde iddialı olan aracı 301 ile listede kendine yer buluyor. Klasik ve modern çizgilerin harmanlandığı özel bir araç olan 301, yüksek yakıt tasarruflu motorları ile göze hitap ettiği kadar kullanıcıların ceplerini de koruyor. Keskin hatları ile 301, 2019 yılında ikinciyeni.com’da toplam 1257 adet satıldı.

2020 yılında hayalinizdeki otomobile sahip olmak ve 2020’nin en çok satan araçları listesini belirlemek istiyorsanız ikinci el ihalelerimizi takip edebilirsiniz.