2019 Model Hyundai Elantra'da Neler Değişti?

2019 Model Hyundai Elantra'da Neler Değişti?

Dünya otomobil piyasasının gözde araçları arasında yer alan Hyundai Elantra, kaslı ve sert tasarımı ile 2019 yılına hazır. Aracın neredeyse görünüm açısından değişmeyen herhangi bir noktası bulunmuyor. Yeni Hyundai Elantra’ya daha yakından bakalım.

Hyundai Elantra’nın Farklı Tasarımı


2019-model-hyundai-elantra-dis-tasarimi
Aracın eski modelleri daha çok oval hatlara sahipti. Ancak son yıllarda özellikle Hyundai i30’da görülen keskin hatlar, Hyundai Elantra’nın 2019 modeline de geçmiş gibi duruyor. Aracın keskin kaput çizgileri ve geniş ızgaraları ile beraber önden bakıldığı zaman en çok dikkat çeken nokta, üçgen forma sahip far grubu. Izgarayı takip eden ve yanal olarak uzayan ön far grubu, LED gündüz farları ile çerçeveleniyor. Aracın hafif bir eğim ile yukarı doğru hareket eden, nispeten yüksek bir bel çizgisi bulunuyor. Yeni Hyundai Elantra’nın arka tarafında ise oldukça büyük ve bagaj kapağı ile entegre bir sinyalizasyon grubu bulunuyor. Zigzaglı ve keskin hatlara sahip olan arka sinyalizasyon grubu, Hyundai logosu ve Elantra yazısı ile destekleniyor.

2019-model-hyundai-elantra-ic-tasarim
Hyundai Elantra, 2019 yılında herhalde dizaynı ile de gündeme oturacak. Aracın dışına göre bir hayli sade olan iç tasarımı, fonksiyonelliğe yöneliyor. Sürücü odaklı ön konsol, multimedya ekranı ve sürücü koltuğunun etrafına konumlandırılmış düğmeler ile 2019 model Elantra, oldukça kullanışlı.

2019 Model Elantra ve Yeni Nesil Donanımlar


2019-model-hyundai-elantra-donanimlari
Araç içerisinde yer alan Android Auto ve Apple CarPlay ile kablosuz şarj gibi akıllı telefonlarla ilgili donanımlar, hemen göze çarpan detaylar. Araç, 5” büyüklüğünde standart multimedya ekrana sahip. Dileyen kullanıcılar, 8” büyüklüğe sahip opsiyonel multimedya ekranı da araçlarına ekleyebiliyor. Bunun dışında araç içerisinde görebileceğiniz donanımlar şöyle:

 • 8 hoparlörlü premium ses sistemi,
 • Çarpışma uyarı sistemi,
 • Şerit takip sistemi,
 • Güvenli çıkış yardımcısı,
 • Akıllı hız sabitleyici,
 • Kör noktaların görünür olmasını sağlayan kamera sistemi.

Ayrıca araç içerisinde olması beklenen bazı özellikler şöyle:

 • Otomatik buğu çözücü,
 • Yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon,
 • Eşlik etme ve karşılama fonksiyonuna sahip farlar,
 • Çift bölgeli otomatik klima,
 • Krom çıtalar,
 • Türkiye haritalı navigasyon sistemi,
 • Deri döşeme seçenekleri.

2019 Model Hyundai Elantra’nın Teknik Özellikleri


2019-model-hyundai-elantra-teknik-ozellikleri
2019 model Hyundai Elantra’nın şimdilik motor kısmında önemli bir yenilik bulunmuyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde en sevilen araçlar arasına girmeyi başaran Hyundai Elantra’nın Kuzey Amerika için duyurulan 1.4, 1.6 ve 2.0 litrelik 3 farklı motor seçeneği bulunuyor. Türkiye’de ilk etapta satışa sunulması beklenen versiyon ise 1.4 litrelik benzinli motor. Hyundai Elantra 2019 modeli, 1.4 litrelik turbo benzinli motoru ile 130 beygir güç üretebiliyor. Yakın gelecekte ise Hyundai Tucson’dan da tanıdığımız 1.6 litrelik T-GDi motor ile Hyundai Elantra yollarda olabilir. Araç, 1.6 litrelik 4 silindirli T-GDi motor ile 201 beygir güç üretiyor. Kısacası Hyundai Elantra, 2019 yılında motor gücü açısından başarılı bir araç olarak öne çıkacak. Ayrıca aracın 7 ileri DCT ve 6 ileri manuel vites seçenekleri de bulunacak.

2019 Model Hyundai Elantra Ne Zaman Çıkacak?


Hyundai Elantra’nın yeni versiyonunun 2019’un ilk aylarında Türkiye’de satışa sunulması bekleniyor. Hyundai Elantra 2019’un fiyatı ise şimdilik belirsiz. Yeni Hyundai Elantra’nın Kuzey Amerika satış fiyatının 19 bin dolar, Türkiye satış fiyatının ise 160 bin TL üzerinde olması bekleniyor.

Kaynak