2018 Otomobil Fuarları Takvimi

2018 Otomobil Fuarları Takvimi

Kaynak

Otomobil fuarları, dünyanın farklı yerlerindeki otomobil tutkunlarını en çok heyecanlandıran organizasyonların başında geliyor. Tokyo, Los Angeles, New York, İstanbul ve Paris gibi cazibe merkezlerinde düzenlenen fuarlar; otomobil trendlerini, dünyaca ünlü otomotiv markalarının geliştirdiği konseptleri ve yenilikçi teknolojiler kullanarak tasarlanan araba modellerini beğeninize sunuyor.

1. Brüksel Otomobil Fuarı

bruksel-oto-show-2018

Kaynak

Her yıl Belçika’nın başkentinde düzenlenen Brüksel Otomobil Fuarı, 10 Ocak 2018’de 96. kez konuklarına kapılarını açıyor. Expo Center’daki fuarın otomobil devlerinin gövde gösterisine sahne olması bekleniyor. Brüksel Otomobil Fuarı; yeni model otomobillerle tanışma ve yenilikçi otomotiv teknolojilerini keşfetme fırsatının yanı sıra eğlence dolu anlar geçirmeyi vadediyor.
C segmenti otomobillerin hakimiyetinin hissedileceği fuarda Opel’in sevilen hatchback otomobili Opel Astra K, yeni modeliyle daha fazla güç ve teknoloji sunan Renault Megane 4 RS ve sportif hatchback bir başka deyişle “hot hach” otomobil Hyundai i30 N modellerinin yer alması bekleniyor.
Akrobatik bisiklet gösterileriyle hareketlenecek fuarda en genç otomobil tutkunları da unutulmuyor. Çocuklar için özel olarak hazırlanan salonda Disney’in sevilen yapımlarından Arabalar 3’ün kahramanı Şimşek McQueen gerçek boyutlarıyla sergileniyor.

2. Tokyo Otomobil Fuarı

tokyo-otomobil-fuari-2018

Kaynak

Hayranlık uyandıran teknolojiler, şaşırtıcı konsept otomobiller ve yeni nesil araçlar Tokyo Otomobil Fuarı’nda ziyaretçilerini bekliyor. 12 Ocak 2018 tarihinde 46. kez düzenlenecek fuarda dünya markalarının yanı sıra fuara ev sahipliği yapan Nissan, Subaru, Mitsubishi, Suzuki, Toyota, Mazda, Daihatsu, Honda ve Lexus gibi birçok Japon otomotiv üreticisinin yeni model otomobilleriyle yer alması bekleniyor. 300.000 ziyaretçinin katılımının beklendiği, başkent Tokyo’daki fuarda her yıl olduğu gibi bu yıl da modifiye edilmiş araçların büyük yankı uyandıracağı tahmin ediliyor. Fuar, eğlenceli şovlar ile birbirinden renkli görüntüler sunuyor.

3. Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı (NAIAS)

kuzey-amerika-otomobil-fuari

Kaynak

Otomobil severlerin heyecanla beklediği 2018 Detroit Otomobil Fuarı, 14 Ocak 2018’de New York’da açılıyor. Detroit Otomobil Fuarı’nda sergilenmesi kesinleşen otomobiller arasında Alman otomotiv devi BMW’nin sportif ve kullanışlı SUV otomobili BMW X2, çevre dostu spor otomobil BMW i8, prestij sahibi otomobiller Mercedes-AMG CLS53-E53 ve Mercedes-Benz G Serisi yer alıyor. Fuarda ilk gösterimi yapılacak konsept otomobil Lexus LF-1 Limitless ise lüks SUV segmentinde gücünü göstermeye hazırlanıyor.

Hibrit otomobil Honda Insight, spor araç Hyundai Veloster, ikon haline gelen Jeep Cherokee, sedan deyince akıllara gelen ilk otomobil Volkswagen Jetta ve Infiniti’nin konsept otomobili fuarın merakla beklenen diğer otomobilleri arasında yer alıyor. Fuara katılım ücreti yetişkinler için 14$, çocuklar için ise 7$.

4. Washington Otomobil Fuarı

Washington Otomobil Fuarı, 23 Ocak 2018’de Amerika Birleşik Devletleri’nin başkentinde her yıl olduğu gibi bu yıl da konuklarını ağırlıyor. Ferrari, Dodge, Acura, Jaguar ve İnfiniti gibi lüks otomobil markalarının yanında Jeep, BMW, Cadillac ve Land Over gibi otomotiv devlerinin yeni modelleri de fuarda ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. Fuara katılım ücreti ise yetişkinler için 12$, çocuklar için 5$.

5. Cenevre Otomobil Fuarı

cenevre-otomobil-fuari-2018

Kaynak

Otomobil dünyasının kalbi; 8 Mart 2018’de tarihin, kültürün ve doğanın eşsiz bir uyum yakaladığı şirin kent Cenevre’de atıyor. 18 Mart’a kadar açık kalacak fuarda bu yıl elektrikli otomobil rüzgarı esecek gibi görünüyor. Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenmesi beklenen Jaguar’ın ilk elektrikli otomobili Jaguar I-Pace, Tesla Model X’e rakip olabilecek mi merak ediliyor. 400 kilometre menzil vadeden, elektrikli SUV otomobil Hyundai Kona da fuarın merakla beklenen otomobilleri arasında yerini alıyor. Cenevre Otomobil Fuarı’na katılım ücreti yetişkinler için 16 İsviçre Frangı, çocuklar için ise 9 İsviçre Frangı.

6. New York Otomobil Fuarı

new-york-otomobil-fuari

Kaynak

30 Mart-8 Nisan 2018 tarihleri arasında otomobil severler dünyanın en ünlü metropolü New York’ta buluşuyor. En yeni otomobil trendlerinin sergileneceği New York Uluslararası Otomobil Fuarı, Subaru, Acura, Alfa Romeo, Aston Martin, Audi ve BMW gibi ünlü otomobil markalarına ev sahipliği yapıyor. Bunların yanında fütüristik tasarıma sahip konsept otomobiller fuarın en merak edilenleri arasında yerini alıyor. Fuarda yaklaşık 1000 araba ve kamyonun sergilenmesi planlıyor. New Uluslararası Otomobil Fuarı’na katılım ücreti, yetişkinler için 17$, çocuklar için ise 7$.

7. Tayland Uluslararası Otomobil Fuarı

Tayland Uluslararası Otomobil Fuarı, 27 Mart 2018’de 39.kez kapılarını otomobil meraklılarına açıyor. Her yıl Tayland’ın başkenti Bangkok şehrinde düzenlenen fuarda otomobil teknolojisiyle ilgili pek çok yenilik katılımcıların beğenisine sunuluyor. Otomobil parçaları, aksesuarları, oto bakım ürünleri ve çeşitli ekipmanlar da fuarda sergilenmeye hazırlanılıyor. 

8. Pekin Otomobil Fuarı

Dünyanın ekonomi devlerinden biri haline gelen Çin’in en önemli otomobil fuarlarından olan Pekin Otomobil Fuarı, iki yılda bir ziyaretçilerini ağırlıyor. Bu yıl, 25 Nisan 2018’de kapılarını açacak olan fuarda, Mercedes Benz, Bentley, Porsche, Audi ve Rolls-Royce gibi otomobil devlerinin prömiyerleri merakla bekleniyor.
Volkswagen ise SUV otomobili Toureg için yaptığı yeni tasarımı Pekin Otomobil Fuarı’nda tanıtmayı ve lüks iç mekanı, dinamik tasarımıyla fuarın ilgi odağı olmayı hedefliyor.

9. Frankurt Otomobil Fuarı

frankfurt-otomobil-fuari-2018

Kaynak

11-15 Eylül 2018 tarihleri arasında otomotiv sektörünün kalelerinden olan Almanya’nın Frankfurt şehri, büyük bir organizasyonla otomotiv endüstrisine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Dünyanın en büyük otomobil fuarı olarak bilinen Frankfurt Otomobil Fuarı’na bu yıl 5.000 katılımcıdan fazlası bekleniyor.

10. Uluslararası Paris Otomobil Fuarı

 

uluslararai-paris-otomobil-fuari

Kaynak

İki yılda bir düzenlenen Uluslararası Paris Otomobil Fuarı, 2018 yılında 4-14 Ekim tarihleri arasında otomobil severleri ağırlıyor. Kendine has dokusu ile çok özel bir şehir olan Paris’in Paris Expo Porte de Versailles fuar alanında birçok otomobilin lansmanına ev sahipliği yapması bekleniyor. Paris Otomobil Fuarı, 2016 yılında 1.066.000 ziyaretçiyle dünyanın en çok ziyaret edilen otomobil fuarı olduğu için 2018’de de oldukça yüksek bir katılım bekleniyor. Paris Otomobil Fuarı’na katılım ücreti ise 16 Euro. 

11. Los Angeles Otomobil Fuarı

los-angeles-otomobil-fuar-2018

Kaynak

Eğlence dünyasının başkenti Los Angeles’ta Otomobil Fuarı da bir o kadar renkli geçiyor. 26 Kasım 2018’de başlayan fuar, otomobil tanıtımlarının yanında birbirinden ilginç gösterilerle de katılımcılara büyüleyici deneyimler yaşatmayı amaçlıyor.
Fiat, Honda, Kia gibi ünlü otomobil markalarının yeni tasarımları görücüye çıkmaya hazırlanırken; Jaguar, Infiniti ve BMW gibi lüks otomobil markalarının da fuarın gözdesi olması kaçınılmaz gibi.
Özellikle BMW’nin, elektrikli ve spor araba konseptli otomobillerini tanıtması merakla bekleniyor.