2018 Model BMW X3'te Neler Değişti?

2018 Model BMW X3'te Neler Değişti?

Kaynak

2003 yılında kompakt SUV sınıfına güçlü bir giriş yapan BMW X3, bugün 3. nesli ile iddiasını sürdürüyor. İlk iki nesli ile satış rakamı 1.5 milyona varan BMW X3, 3. nesli ile aynı başarıyı sürdürecek mi merakla bekleniyor. 2. nesline göre radikal değişiklikler yaşamasa da 3. nesli ile X3, günümüz trendlerine uyum sağlayan gelişmiş donanımları, teknolojisi ve etkileyici tasarımı ile rakiplerinin karşısına daha güçlü çıkıyor.

Yeni Nesil BMW X3’ün Dış Tasarımı


yeni-bmw-x3-tasarimi
Kaynak

Yeni BMW X3’ün büyüyen boyutları, onun çok daha sportif ve dinamik görünmesini sağlıyor. Tamamen yenilenen adaptif LED farlar ve çift egzoz ucu, öne doğru eğimli spoiler otomobilin dikkat çekici tasarım detayları arasında yer alıyor. 3 boyutlu böbrek ızgara ve altıgen hava girişleri de etkileyici görünümünü tamamlıyor. Standart olarak 18 inç jantlarla gelen BMW X3’ün donanım paketleri ile jant boyutu 21 inçe kadar çıkıyor.

Aracın gövde renkleri arasında beyaz, siyah, gri, mavi, kırmızı ve kahverengi yer alıyor. Bunun yanı sıra farklı zevklere hitap eden döşeme ve kaplama renkleri de otomobili ilgi çekici bir hale getiriyor.

İç Mekânı Artık Daha Geniş


yeni-bmw-x3-kabini
Kaynak

2018 model BMW X3, selefine göre daha gösterişli boyutlara sahip. Otomobilin uzunluğu 4708 mm, genişliği 1891 mm ve yüksekliği 1676 mm. 5.9 cm’lik uzunluk artışının altında yatan sebep, 5.4 cm artan dingil mesafesi.

Aracın bagaj hacminde ise değişim yaşanmıyor. 3. nesil BMW X3, 550 litre bagaj alanı ve 1600 litrelik yükleme hacmi ile sunuluyor. 40:20:40 oranında katlanan koltuklar, yükleme kolaylığı sağlıyor. SUV otomobilin 50:50 ağırlık dağılımı, yani aracın önü ve arkası arasında ağırlık farkı bulunmayışı, aracın yola her koşulda mükemmel bir şekilde tutunmasına yardımcı oluyor. BMW’nin denge felsefesini benimseyen BMW X3 ile seyir halindeyken direksiyon hakimiyetinin de oldukça kolay olduğu görülüyor.

X3, Yeni Nesli ile Üst Düzey Konfor Sunuyor


3. nesil BMW X3 ile konfor bir adım ileriye taşınıyor. İç mekânda da daha kaliteli bir atmosfer sizi karşılıyor. Panoramik cam tavan, ortama ferahlık katıyor. Ön konsoldaki sadeleşme ise gözden kaçmıyor. Çok fonksiyonlu dijital gösterge paneli yenileniyor, dokunmatik bilgi ve eğlence ekranının boyutları büyüyor.

Zenginleşen Donanım Seçenekleri


BMW X3, xLine ve M Sport donanım paketleri ile sunuluyor. Dikkat çeken donanımlar arasında park etmeyi kolaylaştıran Geri Görüş Kamerası, ihtiyacınız olan tüm bilgileri görüş alanınıza yansıtan tam renkli BMW Head-Up Display, Şerit Terk Uyarı Sistemi ve Yaklaşma Uyarısı sistemlerinin birleşiminden oluşan Sürüş Asistanı ile anahtar kullanmadan bagajı açmanızı ve aracınızı çalıştırmanızı sağlayan Konfor Erişim Sistemi yer alıyor. İhtiyaçlarınıza uyum sağlayan otomobil ile birlikte bebek koltuğu, sörf tahtası tutucu, bisiklet taşıyıcısı gibi opsiyonel aksesuarlar sunuluyor. Güvenli bir sürüş deneyimi yaratan X3, yolculuk esnasında hız limiti ve sollamanın yasak olduğu yollar hakkında da bilgi veriyor.

Şimdiye Kadarki En Güçlü X3


yeni-bmw-x3-performansi
Kaynak

2018 model BMW X3, serinin ilk M Performance otomobili olma özelliğine sahip. Geliştiren xDrive sistemi, zorlu arazi koşullarında otomobilin daha güçlü ve çevik bir şekilde ilerlemesi sağlıyor. BMW Efficient Dynamics ile geliştirilen X3, hafifleyerek daha verimli bir hale geliyor. Alüminyum bileşenlerin kullanımındaki artış, 55 kg hafiflemenin altında yatan sebeplerden birini oluşturuyor.

Benzinli ve dizel motor seçenekleriyle sunulan otomobil, en güçlü motoru BMW X3 xDrive35d ile 313 beygir gücüyle 630 Nm tork değerine ulaşıyor. Bu güçlü otomobil 0’dan 100 km/s hıza sadece 5.3 saniyede çıkıyor. BMW X3 xDrive20d ise 190 beygir güç ve 400 Nm tork üretiyor. BMW X3 sDrive18d için güç değeri 150 bg, tork değeri ise 360 Nm oluyor.

Yakıt Tüketimi Nasıl?


yeni-bmw-x3-yakit-tuketimi
Kaynak

Rüzgar direnci 0.29 değerine düşen BMW X3, daha aerodinamik bir hale geliyor. Bu da yakıt tasarrufu yapmanıza yardımcı oluyor. Yakıt tüketim değerleri, motor seçeneklerine göre farklılık gösteriyor. Örneğin serinin en tasarruflusu BMW X3 sDrive18d, 100 km’de ortalama 4.7-5.1 lt yakıt tüketirken BMW X3 xDrive35i ile yakıt tüketimi 8.3 litreye çıkıyor.

BMW X3 Fiyatları
Benzinli motora sahip Yeni BMW X3 sDrive20i fiyatı, 320.500 TL – 373.200 TL arasında değişiyor. Dizel motorlu Yeni BMW X3 xDrive20d fiyatı ise 438.400 TL ile 507.600 TL arasında.

  • Etiketler:
  • BMW