2016'da Google'da En Çok Hangi Araba Markaları Arandı?

2016'da Google'da En Çok Hangi Araba Markaları Arandı?

Yeni çıkan modeller, elektrikli ve hibrit araba modellerinin artması, markaların eski yıllara göre daha fazla kompakt SUV üretmesi gibi gelişmeler derken 2016 yılı, otomobil sektörü için bir hayli hareketli geçti. Peki, tüm dünyada Google’da en çok hangi araba markası daha çok arandı?

Araç parça satıcısı İngiliz şirketi Quickco’nun yaptığı araştırmaya göre 2016 yılında Google’da en çok aranan araba markaları şu şekilde:

1- Toyota
2- BMW
3- Honda
4- Hyundai
5- Chevrolet
6- Renault
7- Volkswagen
8- Mercedes-Benz
9- Fiat
10- Peugeot
11- MINI
12- Bugatti
13- Jaguar
14- Suzuki
15- Volvo

2016’da Türkiye’de En Çok Aranan Otomobil MarkasıHer kıta ve ülke özelinde veri sunan araştırmaya göre geçtiğimiz yıl Türkiye’de en çok aranan araba markaları Ford, Renault ve BMW.

2016’da hangi araba markalarından kaç tane satıldı?

Ford ve Renault’nun Türkiye’de üretimlerinin fazla olması, yedek parça sorununun yaşanmaması ve yıllardır bu markalara güven duyulması gibi faktörler, bu haritadan çıkan sonuç için mantıklı açıklamalar. BMW’nin yeri ise biz Türklerin kalbinde her zaman başkadır.

BMW sahibi olmak nasıl bir şey?

Kıta ve Ülke Çapında 2016’da En Çok Aranan Arabalar

Haritadan kıta ve ülke özelinde yapılan aramaların sonuçlarını görebilirsiniz:
En çok aranan araba markalarının ikinci el modellerini ikinciyeni.com’da online açık artırma avantajı ile satın alabilirsiniz. Şu anda ihalede olan ikinci el otomobiller için tıklayın.