En iyi 5 araba yarışı uygulaması

En iyi 5 araba yarışı uygulaması

Araba yarışı oyunları, son dönemde giderek artan bir şekilde popüler olmaya başladı. Mobil dünyanın giderek genişlemesi ve VR gibi farklı teknolojilerin hayatımıza girmesi ile bu popülerlik artmaya devam edecekmiş gibi duruyor. Bu nedenle sizin için öne çıkan araba yarışı oyunlarını ve hangi uygulama marketlerinde satıldıklarını ele aldık.

1- F1 Mobile Racing
Otomobilsporları denildiğinde akla ilk gelen isim kuşkusuz Formula 1’dir. Simülasyon türünde dünyanın en iyi bilgisayar oyunlarından biri olan Formula 1’in mobil versiyonu olan F1 Mobil Racing ile Formula pistlerinin tozunu attırabilirsiniz. Lisanslı bir oyun olması nedeniyle tüm pilotları ve pistleri görüntülemenize izin veren oyun ile şampiyonluğa adım adım gideceksiniz.

F1 Mobile Racing’i diğer araba yarışı uygulamalarından ayıran özellik ise çok oyunculu mod’a izin vermesi. Böylece dünyanın farklı ülkelerinden birçok F1 hayranı ile yarışmanız mümkün hale geliyor. Ayrıca F1 pilotlarının da bu oyuna bayıldığı ve sık sık oynadığı biliniyor. F1 Mobile Racing hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

2- Need for Speed: No LimitsDünyanın en sevilen araba yarışı serilerinden biri olan Need for Speed’in geçmişten bugüne pek çok mobil versiyonu sunuldu. Gerçek bir sokak yarışı havası verebilmesi ile her zaman için oyunseverlerden tam not almayı başaran serinin son mobil oyunu olan Need for Speed: No Limits, bir mobil oyuna göre oldukça iyi grafiklere sahip. Bu nedenle de birçok telefonu zorladığını söylememiz gerekiyor. Dünyanın ünlü araba markalarının modellerini kullanabileceğiniz oyun hem App Store hem de Google Play aracılığı ile indirilebiliyor.

 3- Asphalt 9: LegendsAraba yarışı denildiğinde akla gelen başka bir seri ise kuşkusuz Asphalt. Seri her yeni oyunda biraz daha gelişti ve bugün adeta ulaşılmaz denilebilecek bir noktaya vardı. Güçlendirilmiş araçlarla yarışacağınız oyunda rekabet her zaman için en üst seviyede. Asphalt 9: Legends indirmek için App Store ya da Google Play’den yardım alabilirsiniz.

4- Angry Birds Go!Mobil oyun denildiği zaman ilk akla gelen oyunlardan biri kuşkusuz Angry Birds. Birçok farklı oyun ile kullanıcıların karşısına çıkan Angry Birds’ün yarış oyunu ise Angry Birds Go! Her zaman olduğu gibi bir sapandan start veriliyor ve macera başlıyor. Angry Birds Go! indirmek için App Store ya da Google Play’i kullanabilirsiniz.

5- Motorsport Manager Mobile 3Yarışmaktan çok yarış stratejilerinden, doğru ekibi kurmaktan ve taktik geliştirmekten hoşlananlar için Motorsport Manager, mobil dünyada en iyi seçimlerden biri. Oyunda, kendinizi bir yarış ekibinin lideri gibi hissedip pit stop’a hangi turda girileceği detayına kadar her şeye siz karar vereceksiniz. App Store ya da Google Play aracılığıyla oyunu indirebilirsiniz.