Ünlüler ve Otomobil Tutkuları

Ünlüler ve Otomobil Tutkuları

Otomobil sahibi olmak, sadece ulaşım için bireysel bir konfora sahip olmaktan çok daha öte bir amaca hizmet eder. Otomobillerin ilk kez trafiğe çıktığı 1800’lü yılların sonlarında bile en yeni modele sahip olmak prestij göstergesiydi ve o günden bugüne değişen tek şey, daha fazla marka, daha fazla model seçeneği ile otomobillerin daha fazla insanın kullanabileceği bir araç haline gelmesi oldu. Bugün, en yeni teknolojiyle donanmış, en son model otomobile sahip olmak ya da en az sayıda üretilmiş dolayısıyla en özel hissettiren arabanın direksiyonuna geçmek zenginlik, güç, zevk sahibi olma ve iyi bir yaşam kalitesinin adeta somutlaşmış göstergesi gibi. Peki, ün, şan, şöhret, para, parıltılı hayat denilince akla gelen ünlü isimler hangi araba modellerini, hangi araba markalarını tercih ediyor? İşte iştah açacak eğlenceli bir araştırma:

Burak Özçivit’in Arabası

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğrafçılık bölümü mezunu olan Gaziantepli oyuncu Burak Özçivit, otomobil merakıyla sıklıkla gündeme geliyor. Verdiği röportajlarda klasik arabalara çok meraklı olduğunu belirten oyuncu, günlük hayatta da klasik otomobil kullanmayı tercih ediyor.

Kenan İmirzalıoğlu’nun Arabası

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan ve oyunculuk alanında çok başarılı bir kariyer elde eden ünlü oyuncu da otomotiv dünyasının takipçilerinden. Araba alırken kendisi için ikinci el ya da sıfır kilometre farketmediğini söyleyen oyuncu, Mercedes tutkusu olduğunu da pek çok röportajında belirtmiş.

Cem Yılmaz’ın Arabası

Sinemaya, oyunculuğa, gösteri ve sahne sanatlarına, gastronomiye ve müziğe olduğu kadar otomobillere de ilgi duyan komedyen Cem Yılmaz, birden fazla otomobile sahip. En sevdiği arabalarından biri ise Bentley Continental GT.

Beyazıt Öztürk’ün Arabası

Otomobilleriyle pek gündeme gelmese de Beyazıt Öztürk, basına yansıyan fotoğraflarda görüldüğü üzere Maserati Gran Turismo S kullanıyor.

Arda Turan’ın Arabası

Türk futbolu için adeta tarihe geçen isimlerden biri olan ve hayatı üzerine hem yerli hem de yabancı kanalların pek çok belgesel film yaptığı arda Turan, Aston Martin DB 9 kullanıyor.

Kıvanç Tatlıtuğ’un Arabası

Modifiye merakı olan oyuncu, Chevrolet Tahoe kullanıyor.

Acun Ilıcalı’nın Arabası

İlk arabasının Doğan marka olduğunu söyleyen Acun Ilıcalı, Ferrari ve Mercedes seviyor.