Hangi Araba Hangi Memleketten?

Hangi Araba Hangi Memleketten?

“Hangi otomobil markası hangi ülkenin?” sorusu, otomobilseverler için olduğu kadar sıfır ve ikinci el araba alacaklar için de merak konusudur. Çünkü ülkeler, ürettikleri arabalarda performans, tasarım, dayanıklılık, fiyat gibi alanların birinde ya da birkaçında daha ayrıcalıklı bir yerde duruyorlar.

Hangi araba markası hangi ülkeye ait, ülkelere göre arabaların özellikleri neler, işte ikinciyeni.com’da satışa sunulan ikinci el otomobil markaları ve ülkeleri:

Almanya

2. Dünya Savaşı’ndan sonra otomotiv sektörünün belkemiği haline gelen Almanya, yüksek performansı maksimum konforla buluşturan arabaları icat eden ülke konumunda. Lüks ve kullanışlılık için ileri teknolojiyi en iyi şekilde kullanmaktan da çekinmiyorlar.

  • Mercedes-Benz, BMW, Audi, Volkswagen, Opel.

ABD

Tüm dünyada birçok alanda söz sahibi olan ülkelerden biri olan Amerika Birleşik Devletleri’nin arabaları da yola hakim, güçlü ve rahat. Performansları iyi olsa da masraflarının biraz fazla olduğu bir gerçek.

  •  Ford.

Japonya ve Güney Kore

Japonya’da ve Güney Kore’de üretilen arabalarda tam olarak seri üretim mantığı hakim. Yani fiyat/performans açısından beklentileri çok iyi şekilde karşılayan kullanışlı otomobiller üretiyorlar.

  • Hyundai, KIA, Toyota, Honda, Nissan, Isuzu.

İtalya

İtalyan arabaları lüks olmaları ve özel tasarımlarıyla ünlüdür. Gösterişi seviyorsanız “Hangi araba alınır?” sorusunun sizin için doğru cevabı, İtalyan arabaları.

  •  Fiat.

Fransa

Fransız otomobilleri ekonomik olmaları bakımından özellikle orta sınıf tarafından tercih edilir. Motor ve sürüş kalitesi bakımından Alman otomobilleri kadar iddialı olmasalar da orijinal tasarımları ile bu açığı kapattıkları kesin.

  • Citroen, Renault, Peugeot.

Evet, ikinciyeni.com’dan sıkça karşılaştığınız otomobil markaları ve ülkeleri bu şekilde. Peki, sizin hayalinizdeki ikinci el araba hangisi?