Otomobil Tutkunlarının 6 Tipik Özelliği

Otomobil Tutkunlarının 6 Tipik Özelliği

Tüm dünyada otomotiv sektörünün her yıl daha da güçlenmesini otomobil tutkunlarına borçlu olduğunu söyleyebiliriz. Başkaları için fanatizm olarak değerlendirilebilecek otomobil aşkı, belki de çocukluktan, ilk araba hayalinden başlar.

Siz de bir otomobil tutkunu musunuz? Şu davranışlar size de çok tanıdık geliyor mu?

1- Araba Yıkamak Onlar İçin Bir Törendir

Bazı sürücüler araba yıkama işini zaman kaybı olarak görür, üşenir. Ama bir araba aşığı için araba yıkamak adeta bir seremonidir. Hatta birçoğu araba yıkama servislerine bile karşıdır. İster ki uzun uzun, güzel güzel kendisi yıkasın.

2- Araba Markalarının En Sıkı Takipçileri

Her otomobil tutkununun gönlünde bir araba markası yatar. Bu araba markalarının tarihçelerini, çıkardıkları yeni modelleri, her şeyi ilk onlar bilir. Hiçbir şekilde sevdikleri markalara laf söyletmezler.

3- Yol Sormak mı? O da Ne?

Otomobil tutkunu ilk kez gittiği bir yolda bile olsa birilerinden yol tarifi almayı başarısızlık olarak kabul eder.

4- Ekranlarda Bile Hep Bir Otomobil Arayışı

Bir otomobil tutkunu dizi veya film izlerken bile odağında otomobil vardır. Hangi karakter hangi marka otomobil kullanılıyor, hangi sahnede kim hangi model arabada o meşhur repliği söylemiş ve çok daha fazlası.

5- İlanlara Bakmak Onlar İçin Hobidir

Sıfır ya da ikinci el otomobil almayacak olsalar bile otomobil alım-satım sitelerinde gezinmek onlar için hobidir. Hangi marka ve model arabalar hangi fiyat aralığında, hepsini bilirler.

6- Otomobil Aksesuarları Onlar İçin Lüks Değil; Gereklilik

Sizi anlıyoruz ve bu yazımıza davet ediyoruz.

ikinciyeni.com sizi seviyor, ikinci el otomobillerimiz de hepinizi bekliyor.:)