İstanbul'a Yakın Günübirlik Ziyaret Edilebilecek 3 Cennet Köşesi

İstanbul'a Yakın Günübirlik Ziyaret Edilebilecek 3 Cennet Köşesi

İster hafta sonu tatili olsun ister günübirlik, tatil tatildir. En iyi tatil elbette en uzun olanıdır ama yaşam koşulları her zaman isteklerimizi karşılayacak şekilde olmuyor. O zaman ne yapmalıyız, elimizdeki koşulları en iyi şekilde değerlendirmek için biz hayata uymalıyız.

Arabanıza atlayıp şehrin keşmekeşinden kurtularak mis gibi bir gün geçirebileceğiniz İstanbul’a yakın tatil yerlerini konu ettik. Ağva değil; Ağva’yı daha önce yazmıştık. İşte 3 cennet köşesi:

Rivaİstanbul’a oldukça yakın olmasına rağmen yeşilliğinden bir şey kaybetmemiş Riva, Beykoz’a bağlı bir sahil köyü. Tüm sahil köyleri gibi elbette pek bir şirin. İstanbul’dan arabayla gidilecek tatil yerleri tercihiniz denize girmekse Riva’nın denizi ve kumsalı beklentinizi karşılayacak güzellikte ama buraya gitmişken mutlaka Riva Deresi’nde balık tutup yeşil alanlarında piknik sepeti açmayı da ihmal etmeyin. Ve belki de en güzeli: Ormanlık arazisinde ATV sürüşü yapabiliyorsunuz.

Kastro


http://www.kirklarelikulturturizm.gov.tr/Resim/94718,kastro.png?0

Altınızda arabanız var, ne diye evde oturacak ya da AVM’lerde zaman geçireceksiniz?

Denize mi girmek istiyorsunuz? (Evet diyor.)

Arkadaşlarla kamp yapıp günübirlik geziyi hafta sonu tatiline çıkarmaya var mısınız? (Var olun.)

Orman yürüyüşü yapıp sosyal medya hesaplarınızı yeşertecek fotoğraflar çekebileceğinizi söylesek? (Nerede şu arabanın anahtarı?)

Boğazköy Deresi’nde deniz bisikleti ile dolaşmanın keyfi de bir başka canım! (Hafta sonuna kaç gün kaldı?)

Tekirdağ’ın Karadeniz’e açılan tek kıyısı Kastro, dişbudak ağaçlarının çevrelediği, koruma altındaki milli parkındaki denizinde mavi rengimizin anlam ve önemini tam olarak kavrayacağınız harika bir yer.

TrilyeTatil yerleri illa denize girilebilecek cennetlerle sınırlı değil. Kendine özgü doğası ve tarihi dokusu olan yerleri keşfederek bir gününüzü ya da hafta sonunuzu farklı ve keyifli bir şekilde geçirebilirsiniz. Bursa’ya bağlı bir sahil kasabası olan Trilye, işte tam da böyle bir yer. Antik Romalılardan Osmanlılara birçok medeniyete yuva olması nedeniyle burada çok sayıda eski yapı var. Tarihi dokusunu müthiş doğasıyla birleştirdiği için birçok televizyon dizisinde de boy göstermekte Trilye. Tarihi yerleri gezdikten sonra manzara eşliğinde balık yemeyi unutmayın. Manzara mı daha nefis, balıklar mı emin değiliz.