ikinciyeni.com'daki Provizyon Bedeli ile İlgili Merak Edilen Her Şey

ikinciyeni.com'daki Provizyon Bedeli ile İlgili Merak Edilen Her Şey

Neden ikinci el otomobil alırken ikinciyeni.com’u seçmek size avantaj sağlar, buradan okuyabilirsiniz. Bu yazımızda ise online açık artırma sistemi ile internetten ikinci el araba satın alabileceğiniz ikinciyeni.com’daki provizyon bedeli ile ilgili bilgileri paylaşacağız. Başlayalım:

ikinciyeni.com’da Provizyon Bedeli Neden Alınıyor?


Provizyon bedeli, ihaleye katılmadan önce kredi kartınızdan tahsil edilen bedeldir. Bu bedelin alınmasının sebebi, açık artırma sırasında ikinci el arabaların fiyatlarının kontrolsüz bir şekilde artmasını önlemektir. Bunu şu şekilde de düşünebiliriz: Açık artırmaya katılıp ikinci el otomobil alma konusunda ciddi olanlar, provizyon bedelini ödemede sıkıntı yaşamaz. Provizyon bedelinin konulması, adil olmayan bir şekilde sisteme girerek kontrolsüz bir şekilde araçların fiyatlarını yükseltecek katılımcılara yönelik alınan bir önlemdir.

Provizyon Ücreti Ne Kadar?

1.500 TL. Açık artırma sonlandığında kazanan hariç diğer tüm katılımcılara provizyon bedelleri iade edilir. Açık artırmayı kazanan kullanıcının yatırdığı provizyon ücreti ise ikinciyeni.com tarafından alıcı hizmet bedeli olarak tahsil edillir. Otomobili satın aldığınız fiyata göre ikinciyeni.com olarak uyguladığımız alıcı hizmet bedeli ücretleri ise şöyle:

  • 0-75.000 TL arasındaki otomobiller için 1.250 TL,
  • 75.000-150.000 TL arasındaki otomobiller için 1.500 TL,
  • 150.000 TL'den daha yüksek bir ücret ile sahip olacağınız otomobiller için 2.000 TL.

Provizyon Bedeli Ne Kadar Sürede ve Hangi Yöntemle İade Ediliyor?


Provizyon bedeli, kredi kartı hesabınıza yatırılır ve işlem 10 iş gününü bulabilir. Bu süreç, tamamen bankaların inisiyatifinde olduğu için ikinciyeni.com’un ödeme süresini azaltmak gibi bir müdahalesi bulunmuyor.

Ödenen Provizyon ile Başka Bir Açık Artırmaya Katılmak Mümkün mü?


Provizyonlar mevcut açık artırma için kullanılır, başka bir açık artırma söz konusu olduğunda geçerliliğini yitirir. Bunun sebebi de şu: Açık artırma süresi dolduğunda, katılımcıların ödediği provizyon bedellerinin, yani kredi kartlarındaki bloke edilmiş tutarın yeniden kullanılabilir olması için ilgili bankalara “ön otorizasyon iptal” talebi gönderilir. Bu nedenle her yeni açık artırma için yeniden provizyon ödenmesi gerekiyor.

Aynı Anda Birden Fazla Araca Teklif Verilebilir mi?


Katılımcılar kazanmak istedikleri otomobil sayısı kadar provizyon bedeli öderlerse bu mümkündür. 1.500 TL’lik provizyonunuz açık artırma süresi boyunca teklifiniz geçilene kadar teklif verdiğiniz otomobil üzerinde kalır. Teklifiniz geçildiğinde aynı ya da farklı bir ikinci el otomobile teklif vermek için tekrar kullanabilirsiniz.

İkinci elde adil ve güvenilir satış hizmeti vermesiyle ayrıcalıklı bir konuma sahip olan ikinciyeni.com’daki devam eden açık artırmayı görüntülemek için tıklayın. Umarız istediğiniz ikinci el aracı bulabilirsiniz!