ikinciyeni.com'da Adım Adım Açık Artırmaya Teklif Verme Süreci

ikinciyeni.com'da Adım Adım Açık Artırmaya Teklif Verme Süreci

Güvenli online açık artırma ve iade garantisiyle ikinci el otomobil satışı hizmeti sunan ikinciyeni.com sayesinde avantajlı bir biçimde hayalinizdeki arabaya ulaşabilirsiniz. Çelik Motor’un deneyimini ve Anadolu Grubu’nun gücünü yansıtan ikinciyeni.com, online açık artırma ile ikinci el araba sahibi olabileceğiniz bir web sitesidir. Yenisi kadar iyi ikinci el otomobilleri, zengin marka ve model çeşitliliği, TÜV-SÜD ekspertiz raporu, ayrıntılı fotoğraflar ve iade garantisi ile sunan sistem, otomotiv dünyasına dair bilgi sağlamayı da önemser. Dilerseniz ikinciyeni.com’dan aradığınız ikinci el arabaya açık artırma heyecanıyla ulaşabilir, dilerseniz birbirinden keyifli blog yazılarını okuyarak içinizdeki otomobil tutkusunu sürekli canlı tutabilirsiniz.

 • Önce ikinciyeni.com adresini ziyaret etmeniz gerekiyor.
 • Ana sayfadaki Otomobil al sekmesinde, açık artırması devam eden araçları görebilir; herhangi bir aracın marka ve modelini, detaylı fotoğraflarını ve ekspertiz raporlarını inceleyebilirsiniz.
 • Detay sayfasında araç için verilen son fiyat, ilan numarası, kilometre, şanzıman ve yakıt türü gibi bilgileri görebilirsiniz.
 • İlgilendiğiniz arabaya ait görselleri ve bilgileri inceleyebilir, TÜV-SÜD ekspertiz raporunu bilgisayarınıza indirebilirsiniz.
 • Model, marka, renk ve diğer detaylara göre size en uygun aracı gördüğünüzde “Hemen katıl” butonuna tıklayabilirsiniz.

Satışa sunulan ikinci el arabalar için bir başlangıç bedeli ile açık artırma başlar. Bu sürece dahil olmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 • “Hemen katıl” butonuna tıklayın.
 • Açılan sayfadan otomobilin ekspertiz raporu, teslim yeri gibi bilgilerini inceleyin.
 • “Teklif Ver” butonuna tıklayın.
 • Açılan sayfada istenen bilgileri girerek sisteme kolayca üye olun. Eğer zaten sisteme üye iseniz üye girişi yapmalısınız. Ardından istenen provizyon bedelini ödeyin.
 • Söz konusu otomobil için verilen son teklife ya da açık artırma başlangıç fiyatına bakarak teklif verin.
 • Süreci takip edin.
 • Heyecanla açık artırma sürecini izleyin ve katılımı bütçeniz dahilinde belirleyin.

Açık artırmaya katılabilmek için kredi kartınızına 1.500 TL’lik bloke işlemi uygulanır ve buna provizyon adı verilir. Açık artırma sonlandığında, eğer kazanamadıysanız provizyon bedelini iptal ederek kredi kartınıza iade edilmesini sağlayabilirsiniz. Eğer iptal talebinde bulunmazsanız provizyon bedeli 10 gün sonunda sistem tarafından otomatik iptal edilerek kredi kartınıza iade edilir.

Açık Artırmayı Kazanmanız Halinde Neler Olur?


Kolay satış süreci sunmayı önemseyen bir anlayışla sistemini optimize eden ikinciyeni.com’da açık artırmayı kazandıktan sonra Profilim-Kazandıklarım sayfasında yer alan işlem adımlarını takip edebilirsiniz. ikinciyeni.com, açık artırmayı resmi olarak sonlandırana kadar “onay bekliyor” mesajı ile karşılaşırsınız.

Açık artırmayı kazandığınız zaman provizyon ücreti, ikinciyeni.com tarafından hizmet bedeli olarak alınır. Kazandığınız otomobilin bedelini ise size gelen maildeki IBAN numaralarından birine yatırmanız gerekir. Açık artırma sonlandırıldıktan sonra da otomobilinizle ilgili statü “ödeme bekleniyor” şeklinde değişir. Ardından mailinize daha önce bir örneği gönderilmiş olan vekalet formuna göre noter onayı alıp onun tarayıcıda taranmış görüntüsünü Kazandıklarım sayfasındaki ilgili alanlara eklemelisiniz. Bundan sonraki aşamalar Muhasebe Onayı Bekleniyor, Noter Satışı Bekleniyor, Teslimat Bilgisi Bekleniyor ve Teslimata Hazır şeklinde özetlenebilir.