Dalış Yapmak İçin En Güzel Sahiller Hangileri?

Dalış Yapmak İçin En Güzel Sahiller Hangileri?

Bazı şeyler vardır hayatta, insana yaşadığını hissettirir. Nefes aldığınız dünyanın güzel olduğunu fark ettirir. Bir otomobilin direksiyonuna geçtiğinizde kulaklarınızda o en sevdiğiniz melodiyle rüzgarı hissettiğiniz an gibi... Böyle anlar, hem özgürlük duygusunu hem de yaşamın devam etmesi için ihtiyaç duyulan motivasyonu tetikler. Araba kullanmak kadar eşsiz bir keyif veren aktivitelerden bir diğeri de su altı dalışıdır. İkinci el otomobilleri uygun fiyatlarla ve güvenle sunmayı amaçlayan bir platform olarak hizmet veren ikinciyeni.com ailesi olarak, otomobillerin heyecan veren dünyası kadar macera, tatil, seyahat gibi duygulara seslenen her konuya ilgi duyuyoruz. İşte bu motivasyonla ülkemizde dalış yapabileceğiniz en güzel sahilleri araştırdık. Her şey dahil tatil formatlarından sıkıldıysanız bu yaz atlayın arabanıza, önce Tekirova sonra Kaş sonra da Bodrum Akvaryum Koyu’na gidip kendinize balıkların dünyasında keyifli bir tatil hediye edin.

Türkiye’nin En İyi Dalış Noktaları

Tüple dalış için ya da su altı sporları için ülkemizdeki en keyifli sahiller Ege ve Akdeniz kıyılarındadır. Karadeniz, derin olması ve suyunun yapısı nedeniyle görüş mesafesi dar iken Marmara da akıntı yoğunluğu nedeniyle keyif vermeyebilir. Yaz gelmeden uygun fiyatlarla ikinci el arabanızı alın denizin keyfini çıkarıp balıklarla yüzmek üzere tatile çıkın. Aradığınız arabayı açık artırma ile ikinciyeni.com’da bulabilir, ardından dalış yapmak için en güzel sahillere doğru yola koyulabilirsiniz.

Kaş - Kalkan

Türkiye’de dalış tutkunlarının büyük bir keyifle ziyaret ettikleri kıyılar denilince akla hemen Kaş ve Kalkan çevresi gelir. Kaş, Antalya’nın bir ilçesi olup Kalkan da onun mahallesidir. Tam olarak Antalya ile Fethiye arasındaki bu iki nokta, su altında uzun mesafede net görüş sunar. Bu sayede berrak, akvaryum gibi bir suda balıklarla yüzmenin ışıltılı keyfini yaşayabilirsiniz. Bölgede devasa oteller olmasa da minik sıcak pansiyonların sayısı oldukça fazladır. Ayrıca balık restoranları, minik lokantalar sahile keyif katar. Eğer scuba diving için Türkiye’de keyifli bir tatil yeri arıyorsanız Kaş ve Kalkan sizi memnun edecektir.Bodrum Akvaryum Koyu

Bodrum’da Bitez ile Gümbet arasındaki yarım adanın oluşturduğu koy, cam berraklığındaki denizi ile her yaz ziyaretçi akınına uğruyor. Denizin berraklığı, su altında görüş mesafesinin tatmin edici olması, hem amatör dalgıçlar hem de profesyoneller için yaşanmaya değer bir keyif sunuyor. Üstelik suyun ılıklığı da şahane. Bodrum’da tüple dalış için tercih edebileceğiniz en güzel yerlerden biridir.Antalya Tekirova Koyu

Antalya havaalanına 60 kilometre mesafede yer alan Tekirova, dünyanın en önemli eko parklarından birine sahiptir. Ilık suyu, berrak denizi, canlı çeşitliliğiyle size hem yüzmeyi hem de dalmayı sevdirecek bir koy sunar. “Antalya’da nerede dalış yapılır?”, sorusunun en keyifli yanıtlarından biridir, Tekirova Koyu.