Atlayın Arabanıza Uzaklaşın Kalabalıktan: Sapanca'da Hafta Sonu

Atlayın Arabanıza Uzaklaşın Kalabalıktan: Sapanca'da Hafta Sonu

Kalabalık, trafik, iş stresi derken özellikle İstanbul’da yaşayanlar şehrin yorucu etkilerinden uzaklaşmaya adeta ihtiyaç duyuyorlar. Biraz yeşil görmek; egzoz dumanı, hava kirliliği ve gürültüden uzak kalmak hem ruhunuzu hem de bedeninizi yenileyecek bir etki yaratır. Özellikle çocuklar için dört duvardan ibaret olan şehirden uzaklaşmak, biraz koşup oynanacak bir ortamla karşılaşmak çok keyifli olabilir. İstanbul’un yoğun stresi, trafiği ve gürültüsünden kendi arabanızla bir kaç saat içinde uzaklaşabileceğiniz noktalardan en popüleri de Sapanca’dır.


Yakıt tasarrufunu da göz önüne alarak keyifli bir yolculukla bu bahar bir Sapanca gezisi planlayabilirsiniz. Otomobiliyle seyahat etmeyi sevenlere ikinciyeni.com olarak şehre en yakın nefes alma noktalarından biri olan Sapanca’yi öneriyoruz. “İstanbul Sapanca arası kaç saat sürer”, “Sapanca’da nerede kalınır”, “Sapanca’da ne yenir”, başlıklarıyla sizin için keyifli bir rehber hazırladık:

Sapanca İstanbul Arası Kaç Saat Sürüyor?

İstanbul’dan Sapanca’ya varma süresi yaşadığınız semte göre değişir. Zira İstanbul, hem yüz ölçümü hem de trafiğiyle kocaman bir şehir. Bir kaç kilometre bu şehirde çok şeyi değiştirir. İstanbul’dan Sapanca’ya gitmek isteyenler için bazı semtlerle Sapanca arası mesafelerin km cinsinden değerlerini şöyle ifade edebiliriz:

 • Kadıköy- Sapanca arası 120 km’dir.
 • Eyüp- Sapanca arası 136 km’dir.
 • Bakırköy- Sapanca arası 150 km’dir.
 • Beylikdüzü- Sapanca arası 175 km’dir.
 • Kartal- Sapanca arası 100 km’dir.

  Sapanca’da Kalacak Yer Bulmak

  Sapanca’da son 10 yıldır artan yazlık turizmi ve İstanbullu ziyaretleri, sıcak, küçük, sevimli pansiyonların çoğalmasına neden olmuş. Dolayısıyla Sapanca’da hem küçük pansiyonlarda, hem otellerde hem de bazı büyük otel zincirlerinin Sapanca şubelerinde konaklayacak yer bulabilirsiniz. Ayrıca bölgede bulununan pek çok yazlık sitesinden ya da müstakil evlerden de günlük, dönemsel kiralık olanları seçerek ailece veya arkadaşlarınızla şehirden uzak güzel bir hafta sonu planlayabilirsiniz.

  Konaklama rezervasyonları için arama motorunda “Sapanca’da otel”, “Sapanca’da kiralık yazlık “ gibi kelimelerle araştırma yaparak internet siteleri olan pansiyon ve küçük otellerden online olarak, telefonla ya da iletişim bilgisi bulunan ilanları arayarak Sapanca’ya varmadan konaklama sürecini organize edebilirsiniz. Ayrıca Sapanca’ya vardığınızda da pansiyonları, otelleri ve günlük yazlık kiralama hizmeti veren ofisleri ziyaret ederek konaklamanızı spontan bir biçimde planlayabilirsiniz.

  Sapanca’da Ne Yenir?


  http://feryacaykara.blogspot.com.tr/2012/04/degerli-dostlar-bugun-damaklar-catlatan.html

  Göl restoranlarında keyif yapabileceğiniz Sapanca’da balık, et menülerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca yine göl kenarında doğayla başbaşa bir kahvaltı keyfi de yaşayabilirsiniz. Sapanca’nın meşhur ıslama köftesi de denemeye değer. Izgarada pişen köftelerin ekmek üzerinde ve hoş bir sosla sunulduğu bu menü, çok doyurucu. Yanında salata ve ayran da isteyebilirsiniz.

  Sapanca’da Ne Yapılır?

  Sapanca’da şehrin gürültüsünden, kirinden tozundan uzakta dinlenerek adeta hücrelerinizi, ruhunuzu yenileyebilirsiniz. İstanbul’dan biraz uzaklaşarak enerji toplayabilir, doğa ile başbaşa olmanın rahatlatan etkisini ailece yaşayabilirsiniz. Göl kenarında kendinize lezzetli bir ziyafet çekebilir, gölde kano ile gezinti yapabilir, havuzlu bir yerde konaklayarak serinleyebilirsiniz. Ayrıca Sapanca Gölü kıyısında Maşukiye’de de doğanın yaz- kış sunduğu muhteşem manzaranın keyfini çıkarabilir, fotoğraf sanatına ilgi duyuyorsanız çok güzel kareler çekebilirsiniz.

  Hayat Otomobilinizle Daha Özgür!

  Sapanca ya da diğer doğa keyfi sunan kısa mesafelere otomobilinizle gitmek, eğlenceli veya dinlendirici hafta sonları planlamak özgür hissettir. En çok da bahar aylarında ve yaz mevsiminde kendi otomobilinizle gezmenin keyfi bir başkadır. Ayağınızı yerden kesecek bir ikinci el otomobile avantajlı fiyatlarla sahip olmak üzere güvenli online ikinci el otomobil satışı hizmeti sunan ikinciyeni.com’u ziyaret edip, açık artırmada şansınızı deneyebilirsiniz.