Atlayın Arabanıza Erikli'de Hafta Sonu Cam Gibi Denizin Tadını Çıkarın

Atlayın Arabanıza Erikli'de Hafta Sonu Cam Gibi Denizin Tadını Çıkarın

Öncelikle tekerleği bulan, sonra da hayatımızı kolaylaştıran en büyük buluşlardan biri olan arabayı icat edip geliştiren herkese teşekkürler. Onların sayesinde ayaklarımız yerden kesildiği gibi hafta sonu tatiline de rahatlıkla çıkabiliyoruz. Bu seferki tatil noktamız Keşan Erikli. Hafta sonu arabanıza atlayıp müziğinizi açarak İstanbul’dan 260 km uzaklıkta bulunan Erikli’ye tatile gitmeniz için çok fazla sebebiniz var.

İlk olarak “Erikli’ye nasıl gidilir?” sorusunun cevabını verelim. Erikli’ye E-5 Karayolu’nu takip ederek veya TEM’den giderek ulaşabilirsiniz. TEM Otoyolu’ndan giderseniz arabanızı Edirne istikametine doğru sürmeniz gerekiyor. Daha sonra Mahmutbey gişelerinden girip Kınalı ayrımında otobandan çıkıyorsunuz. Tekirdağ İpsala yolundan devam ederek Malkara’ya ulaşıyor, sonra da Keşan tabelalarıyla karşılaşıyorsunuz. Keşan’dan sonra Erikli tabelalarını takip edip bu güzeller güzeli yere ulaşmış oluyorsunuz.

Deniz, Doğa, Huzur

Dünyanın kendini temizleyebilen nadir yerlerinden biri olan Saroz Körfezi’nde yer alan Erikli, berrak denizi, altın sarısı kumları, tertemiz havasıyla meşhur bir tatil beldesi. Sadece güneşlenip denize girmek isteyenler için değil; dalış ve sörf yapıp esen meltemde cam gibi denizin üzerinde -ki kendisi Mavi Bayrak ödülüne sahip- yelken sporu yapmak isteyenlerin de beklentilerini fazlasıyla karşılıyor.

Erikli’nin muhteşem denizinin yanında başka bir güzelliği de, civarındaki ormanlık alanlarda ve köylerde dolaşıp doğanın ve doğalın tadını çıkarma imkânı sunması. İbrice, Danişment, Beyköy, Koruklu ve Çentik bu köylerden bazıları. Bölge halkıyla kaynaşırsanız Erikli sahilinin hemen karşısında bulunan Gökçeada’ya sizi tekneleriyle götürmelerini de rica edebilirsiniz. :)

Elbette deniziyle ünlü bir yerden bekleneceği üzere Erikli’de balık restoranları misafirlerine gerçek anlamda ziyafet sunuyor. Taptaze balıkları, deniz ürünlerini ve bölgeye has nefis zeytinyağlıları akvaryumlara ilham olan cam gibi deniz manzarası eşliğinde afiyetle yiyebilirsiniz.

Arabası olana hayat daha güzel gerçekten. :)

Görsel kaynak