Atlayın Arabanıza Ağva'da Hafta Sonu Denizin Tadını Çıkarın

Atlayın Arabanıza Ağva'da Hafta Sonu Denizin Tadını Çıkarın

Göksu ve Yeşilçay nehirleri, Karadeniz’in güzel yeşil etkisi ve ormanlarıyla Ağva, İstanbul’a en yakın deniz tatili yapabileceğiniz noktalardan biri. Ağva, İstanbul’un kuzeydoğusunda ve Anadolu yakasındaki Şile ilçesine bağlı köydür. Doğasıyla kendine hayran bırakan bu güzel köy, M.Ö 7. yüzyıldan beri yerleşim yeri olarak kullanılıyor.

Ağva 3 km. uzunluğunda temiz ve bakımlı bir kumsala sahip. Denizi bir Alaçatı, Kaş, Kalkan berraklığını sunamasa da İstanbul’a en yakın sahillerden biri olması açısından çok tercih ediliyor. Siz de hafta sonu arabanıza atlayıp birkaç saat içinde denizin, kumun keyfini sürmeye Ağva’ya gidebilirsiniz.


http://www.istanbul.com/Files/agva-otelleri.jpg

Ağva’da Neler Yapabiliriz?

  • Ağva, balık tutmaya meraklıysanız mükemmel bir seçim olacaktır. Zira hem denizden hem de Göksu ve Yeşilçay nehirlerinden balık tutma keyfini yaşayabilirsiniz.
  • Denize girmek, biraz güneşlenmek üzere yazın Ağva’ya kaçabilirsiniz. Ücretli ve ücretsiz plajlarda denizin, güneşin tadını çıkarabilirsiniz.
  • Ağva’da doğa yürüyüşü ve doğa keyfi yaşayabilirsiniz. Bölge yeşil ormanlık alanları, nehir kenarındaki yürüyüş parkurları ile doğa tutkunları için mükemmel bir tabiat keyfi sunuyor.
  • Gürültüden uzak, temiz havada kuş sesleri altında kitap okumak, kahvenizi yudumlamak, sıcacık bir fincan çay içerken nehrin akışını izlemek, hamakta sallanmak kısacası stresi ve kötü enerjiyi üzerinizden atıp dinlenmek için İstanbul’a en yakın kaçış noktalarından biridir Ağva. Bölgede çok sayıda otel ve pansiyon bulunmaktadır. Bisikletle güzel bir çevrede keyifli bir gezinti için de Ağva birebir. Özellikle çocuklarınızla birlikte atlayıp bisikletlerinize çevreyi keşfe çıkabilirsiniz. Ağva’da bu amaçla bisiklet kiralayabileceğiniz çok sayıda kiralama noktası da var.

    Ağva'ya Nasıl Gidilir?
  • Kendi arabanızla Ağva’ya gitmeniz en konforlu seçeneklerden biri. Yanınıza yol boyunca ihtiyaç duyabileceklerinizi alıp yemyeşil orman manzaraları içinden Ağva’ya ulaşabilirsiniz. Yol boyunca piknik yapabileceğiniz pek çok doğa harikası köşe göreceksiniz. Kendi arabanızla Tem Otoyolundan, E-5’ten veya Beykoz üzerinden Ağva’ya gitmek mümkün. Tüm bu yollarda ulaşmanız gereken ana nokta Şile. Şile’den Ağva 35 km.
  • Üsküdar’dan Şile ve Ağva’ya belirli saatlerde kalkan otobüslerle de ulaşabilirsiniz.
  • Araç kiralayarak da Tem Otoyolundan, E-5’ten veya Beykoz üzerinden Ağva’ya gidebilirsiniz.