2018'in En Avantajlı Akaryakıt Kampanyalı Kredi Kartları

2018'in En Avantajlı Akaryakıt Kampanyalı Kredi Kartları

Bankalar ve akaryakıt şirketleri geçmişte büyük kampanyalar yapıyordu. Gelen düzenlemeler nedeniyle günümüzde kampanyalar biraz kısıtlı, ama bu hiç yapılmadığı anlamına da gelmiyor. Sizin için 2018 yılının en avantajlı akaryakıt kampanyalarını ve kampanyalı kredi kartlarını derledik. Öncelikle değinmemiz gereken iki nokta bulunuyor. Birincisi bankalarla akaryakıt şirketleri kampanya yaptığı için kredi ve banka kartlarıyla benzin, motorin ya da otogaz almak çok daha avantajlı hale geliyor. İkinci önemli noktaysa şu: Alışveriş için geliştirilen kulüp ya da sadakat kartları ve uygulamalar, akaryakıt alışverişleri için avantajlı fiyatlar ya da kampanyalar sunabiliyor. İlk olarak kredi kartlarının sunduğu indirimlerle başlayalım.

BKM Express ve Aytemiz İş Birliği


akaryakit-istasyonu-bkm-aytemiz-isbirligi-kampanya
Bankalararası Kart Merkezi ya da bilinen kısaltmasıyla BKM, geçtiğimiz yıllarda çıkardığı BKM Express uygulamasıyla Türkiye’de yaşayan kullanıcılara güvenli internet alışverişi sunuyor. BKM Express’in mobil uygulaması, IOS ya da Android işletim sistemine sahip telefonlara indirilebiliyor. Uygulamaya kartınızın ilk ve son hanesini girmeniz yeterli. BKM Express kullanıcıları, Aytemiz’in mobil uygulaması aracılığıyla ödeme yaptığı zaman ise %3 indirim kazanıyor. Kampanyayla ilgili detaylar şöyle:

Kampanyayla Aytemiz’in Enerji Piyasası Denetleme Kuruluna (EPDK) bildirdiği pompa satış fiyatı üzerinden %3 indirim uygulanıyor.
Bazı Aytemiz bayilerinin güncel satış fiyatları rekabet nedeniyle EPDK’ya bildirilen fiyattan daha düşük olabiliyor. Tüketicilerin zarar görmemesi için kampanyalı fiyat ya da bayi pompa fiyatından hangisi düşükse o seçilerek ödeme alınıyor.
Kampanyayla başka herhangi başka bir kampanya birleştirilemiyor.

Kampanyadan faydalanabilmek için takip etmeniz gereken işlem sırası şöyle:

  • Aytemiz mobil uygulamasında “Ödeme Sistemleri” kısmına girin.
  • Ödeme seçeneği olarak BKM Express’i seçin.
  • Yüklenecek bakiyeyi belirleyin.
  • Açılan ekran üzerinden BKM Express’e giriş yapın.
  • Bankadan SMS ile gönderilen onay kodunu girin ve ödeme işlemini bitirin. 

Maximum Kart ve Aytemiz İş Birliği


Maksimum Kart sahibi kullanıcılar tek seferde ve farklı günlerde 100 TL’yi geçen miktarda akaryakıt aldığı zaman 4. alışveriş için 40 TL’ye varan MaxiPuan kazanıyor. Kampanyaya 3 farklı yolla katılmak mümkün.

  • Maximum Mobil ile katılım için öncelikle uygulamayı akıllı telefonunuza indirmeniz gerekiyor. Telefonunuza uygulamayı kurduktan sonra kampanyalar bölümünden “KATIL” butonuna tıklamanız yeterli.
  • SMS ile katılmak için AYTEMIZ yazıp boşluk bıraktıktan sonra kullanacağınız kartın son 6 hanesini boşluk bırakmadan yazmanız ve bankaya mesaj atmanız gerekiyor. İş Bankası müşterileri 4402, Ziraat Bankası müşterileri ise 4757’ye SMS göndermeli.
  • Bir diğer yöntem ise Maximum’un internet sitesine girmek ve Aytemiz indirim sayfasını bulduktan sonra “Kampanyaya Katılın” butonuna tıklamak.

Petrol Ofisi’nde Axess’e 40 TL Chip-Para


petrol-ofisi-axess-chip-para-avantajlar Petrol Ofisi’nde 4 kez 125 TL ve üzeri akaryakıt harcaması yapan kullanıcılar, 40 TL’ye varan chip-para kazanıyor. Kampanyaya katılabilmek için Axess Mobil’den kampanyayı bulup “Hemen Katıl” demeniz ya da bankaya kayıtlı telefonunuzdan SMS’le “PO” yazıp 4566’ya göndermeniz yeterli. Mobil uygulamayla katılım sağlayanların 40 TL, SMS’le katılım sağlayanlarınsa 30 TL chip-para kazanma imkanı bulunuyor.

Bazı Avantaj Kartları ve İndirim Yakalayabileceğiniz Noktalar


Birçok farklı akaryakıt şirketinin “sadakat kartı” da denen kulüp kartları bulunuyor. Bu kartlarla alışveriş yapıldığı zaman para yerine geçen puan ya da doğrudan para ödülü kazanmanız mümkün. Bazı akaryakıt şirketleri ve sadakat kartları şöyle:

BP Clup Card: BP müşterilerine özel sadakat kartı. BP Clup Card ile yapılan harcamalar puan kazandırıyor ve BP puanlarıyla akaryakıt alınabiliyor. 

Positive Card: Petrol Ofisi geçmişte Positive Card ile avantaj sunuyordu; ama şirket, Migros ile anlaştı ve Money Club’a katıldı. Bir başka deyişle Positive Card, Money Club’a katıldı. Sadakat kartına sahip olan üyeler de hem Migros bünyesinde yer alan marketlerde yaptıkları alışverişler hem de Petrol Ofisi’nde yaptıkları alışverişlerle puan kazanıyor.

Opet Kart: Opet’in müşterileri için geliştirdiği sadakat kartı. Yapılan harcamaya göre puan kazandırmasının yanı sıra bazı dönemlerde 7 kat puan gibi uygulamalar da sunuyor.

Shell ClubSmart: Shell’in mobil uygulaması ve sadakat kulübü. Kart kullanılarak yapılan her harcama puan kazandırıyor.

Benzin İstasyonlarında Geçerli Olan İndirim Kulüpleri


benzin-istasyonu-gecerli-indirimler-indirim-kulupleri
Türkiye’de son yıllarda hızla yaygınlaşan indirim kulüpleri, akaryakıt sektörüne özel önem veriyor. Money Club örneğinden yukarıda bahsetmiştik. Diğer indirim kulüpleri ve çalıştıkları akaryakıt markaları şöyle:

  • Zubizu: Shell ile çalışıyor. Ayrıca uygulama sayesinde birçok farklı markanın indirimleri de takip edilebiliyor. İndirim kulübü olduğu için gelecekte başka akaryakıt şirketleriyle çalışma ihtimali de bulunuyor.
  • Paro: Koç Grubu’nun sahibi olduğu şirketler başta olmak üzere birçok noktadan puan toplanmasına yardımcı olan sadakat kulübünün adı Paro. Mogaz ve Opet’in Paro kartları bulunuyor. 

Yazı içerisinde geçen kampanyaların güncelliği önceden kontrol etmeniz yararlı olacaktır. Kampanyalı fiyatlarla benzin ya da motorin alabilmek için düzenli olarak akaryakıt şirketlerinin sitelerini ya da indirim kulüplerinin uygulamalarını takip etmeniz ve kredi kartını kullandığınız bankanın SMS ya da e-posta gibi uygulamalarla yolladığı bilgileri takip etmeniz gerekiyor.