Çelik Motor Hakkında

 

ÇELİK MOTOR HAKKINDA

Anadolu Grubu’nun en köklü kuruluşlarından olan Çelik Motor, 2015’te 55. kuruluş yıldönümünü kutluyor. İsim ve yapısını değiştirmeden aralıksız olarak ve sadece otomotiv sektöründe faaliyet gösteren Türkiye’deki en eski şirket unvanını taşıyan Çelik Motor, 1960 yılından bu yana otomotiv sektörünün gelişmesine önemli katkılarda bulunuyor.

KIA markasını sektörün önemli bir oyuncusu yaptı

Hizmet alanında “ilklere” imza atan, distribütörü olduğu markaları Türk otomotiv sektöründe en çok satan markalar arasına sokmayı başaran Çelik Motor, 2001 yılından bu yana Güney Koreli KIA markasını otomobil sevenlerle buluşturuyor. Çelik Motor, dünyada başarı grafiği hızla yükselen markalardan biri olan KIA’yı, Türk otomotiv sektörünün önemli oyuncularından biri haline getirdi. Teknoloji ve tasarım vizyonu ile dünyada olduğu gibi Türkiye’de de fark yaratan KIA, her yeni modeli ile standartları yükseltmeye, otomobil sevenleri heyecanlandırmaya devam ediyor.

Çelik Motor Filo ile filo kiralamada “ilkleri” gerçekleştirdi

Çelik Motor, yaygın servis ağı ve satış noktalarıyla KIA’nın sektördeki yerini her geçen gün büyütürken, zaman içinde faaliyet alanlarını genişletmek için önemli adımlar attı. 2005 yılında operasyonel kiralama çalışmalarına başlayan Çelik Motor, sektörün geleceğini şekillendirmek amacıyla Çelik Motor Filo şirketini hayata geçirdi. Filo kiralama sektöründe sunulmayan birçok avantajı sunarak “ilkleri” gerçekleştiren, kurumsal firmaların yanı sıra bireylere de hizmet veren, ödeme seçeneklerinde kredi kartı ile taksit açılımı yapan Çelik Motor Filo, farklı marka ve modellerden oluşan araç parkı adedini her yıl katlıyor.

ikinciyeni.com dijital alanda önemli bir boşluğu doldurdu

Müşterilerine daha kaliteli bir hizmet sunabilmek adına kesintisiz olarak çalışmaya devam eden Çelik Motor, sektördeki deneyimini dijital dünyaya da taşıyarak 2013 yılında online 2. el araç açık artırma platformu ikinciyeni.com’u kurdu. ikinciyeni.com, 7 gün içinde iade güvencesi sunarak online açık artırma ile ikinci el araç satışına başladı. Müşterilerin gönül rahatlığıyla araç alabilmesi için her bir otomobile ait ayrıntılı bilgileri, fotoğrafları ve detaylı ekspertiz raporlarını sunan ikinciyeni.com, sektörde önemli bir boşluğu dolduruyor.

Yenilikçi araç kiralama markası Garenta ile Galatasaray’a sponsor oldu

Çelik Motor’un en yeni girişimlerinden olan yeni nesil rent a car markası Garenta, 2014 yılında araç kiralama pazarına hızlı bir giriş yaptı. Hizmet verdiği şehirlerin merkezi bölgeleri ve havalimanları gibi müşteriye en yakın olabilecek noktalarında yer alan Garenta, 7.000 adede yakın araç parkıyla araç kiralama sürecinin her adımında güven ve destek sağlayarak fark yarattı. Uluslararası bir marka olma vizyonuna sahip tek Türk araç kiralama markası olan Garenta, bu doğrultuda en önemli adımını Galatasaray Spor Kulübü ile forma sırt sponsorluğu anlaşması imzalayarak attı. Yapılan anlaşmayla Garenta, 2015 – 2016 sezonundan itibaren üç yıl boyunca Galatasaray’a destek olacak. Türk otomotiv sektörünün öncü şirketlerinden Çelik Motor, bünyesinde yer alan markalarla ve yeni projeleriyle müşterilerine en yenilikçi ürün ve hizmetleri sunmaya devam edecek.

E-bültenimize üye olun.
pix